Mārītes ir labi pazīstamas kā "dievgosniņas", mīļas vaboles, kas apēd laputis un dara dārzam labu. Latvijā ir ap 50 dažādu mārīšu sugu. Tomēr pavisam nesen, jau kopš 2009. gada Latvijā ielidojusi daudzveidīgā jeb Austrumu mārīte.
Tā nav Latvijas faunai raksturīga. Ievesta jau senāk Eiropā no Āzijas kā efektīva laputu iznīcinātāja.
Nosaukums daudzveidīgajai mārītei ir cēlies no tā, ka pieaugušās vaboles var būt visai atšķirīgas pēc ķermeņa krāsojuma. Pamata virspuses krāsojums ir oranžs ar 19–22 vai mazāk melniem punktiem, taču var būt arī melni īpatņi ar diviem oranžiem punktiem uz segspārniem.
Šī suga ir izvēlēta par 2023. gada kukaini, lai, pirmkārt, akcentētu invazīvu sugu ienākšanu Latvijā un to, ka ne vienmēr sugu introdukcija ir labvēlīga vietējām sugām. Otrkārt, lai parādītu, ka Latvijas fauna turpina papildināties. Treškārt, lai parādītu sugas spējas pielāgoties vietējiem apstākļiem ārpus tās dabiskā areāla.
LEB ir brīvprātīga, zinātniska biedrība, kas apvieno Latvijas un ārvalstu profesionāļus un amatierus, kuri pēta un aizsargā kukaiņus un citus bezmugurkaulniekus. LEB dibināta 1951. gadā un ir vecākā pastāvošā dabas izpētes biedrība Latvijā. Biedrība katru gadu kopš 1999. gada izvirza "Gada kukaini" un kopš 2008. gada arī citus "Gada bezmugurkaulniekus" ar mērķi izglītot sabiedrību par Latvijas dabu.