Rīta Panorāma

Japānā atzīmēta "pilngadības diena"

Rīta Panorāma

ES atjaunos aviosatiksmi ar Āfrikas dienviddaļas valstīm

Intervija ar Latvijas Dabas fonda eksperti Rūtu Sniedzi-Kretalovu

Par 2022. gada dzīvotni izraudzīta pilsēta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas Dabas fonds (LDF) par 2022. gada dzīvotni ir izvēlējies pilsētu, informēja fonda komunikācijas vadītāja Liene Brizga-Kalniņa.

LDF norādīja, ka Latvijā 68% iedzīvotāju dzīvo pilsētās un urbānās vides kvalitāte ieņem aizvien lielāku nozīmi cilvēku dzīvē. Daba pilsētā uzlabo cilvēku labsajūtu, mūsu fizisko un mentālo stāvokli, kā arī nodrošina dzīves vidi – attīra gaisu, ūdeni, augsni, regulē lietus ūdeni, dod ēnu karstā dienā. Līdzās cilvēkiem pilsētās mājo arī dažādi augi un dzīvnieki – var sastapt pārsteidzoši lielu dabas daudzveidību.

Līdz ar lauku industrializācijas pieaugumu pilsētas arī kļūst par arvien nozīmīgākām teritorijām dabas daudzveidības saglabāšanai.

Jau šobrīd pilsētās sastopamas dažādas dabas vērtības – var atrast gan dabisko pļavu augus, gan novērot aizsargājamos putnus, gan apbrīnot dižkokus. Pēdējos gados visā pasaulē arvien vairāk tiek domāts par dabas klātbūtni pilsētās un arī Latvijā šis jautājums kļūst aizvien aktuālāks.

"Ja tradicionāli lauki tiek uztverti kā dabas patvērums, bet pilsētas – kā "betona džungļi", tad šobrīd šis nošķīrums mainās.

Lauku teritorijas, kurās saimnieko intensīvi, kļūst arvien noplicinātākas dabas daudzveidības ziņā, savukārt pilsētu loma bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā pieaug. Tāpēc arī izvēlējāmies par šī gada dzīvotni pasludināt pilsētu, lai uzsvērtu pilsētu nozīmi bioloģiskās daudzveidības veicināšanā, kā arī aicinātu dabai dot vairāk vietas cilvēku visblīvāk apdzīvotajā vidē," sacīja LDF eksperte Rūta Sniedze-Kretalova.

LDF aicina ikvienu šogad paraudzīties uz pilsētu ar citām acīm, ieraudzīt tajā dabas vērtības un iesaistīties dabas daudzveidības saglabāšanā un vairošanā pilsētā. Par saviem dabas atradumiem pilsētā var ziņot dabas novērojumu portālā "www.dabasdati.lv".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti