Zināmais nezināmajā

Nākotnes pārtikas tendences Skandināvijas un Baltijas valstīs

Zināmais nezināmajā

Mediķu aizsargtērpi: Jautājums par kustību brīvību nodrošinošu tērpu ir aktuāls

Gada dzīvnieks – zaķis, baltais un pelēkais zaķis

Par 2021. gada dzīvniekiem izraudzīti baltais un pelēkais zaķis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Par “Gada dzīvnieku 2021” pasludinātas divas zīdītāju sugas – pelēkais zaķis un baltais zaķis, informēja Latvijas Nacionālā dabas muzeja pārstāve Polīna Šķiņķe. Par abiem zaķiem vienlaicīgi muzejs izvēlējies runāt tāpēc, ka joprojām nereti cilvēki domā, ka Latvijā mīt viens zaķis, kas vasarā ir pelēks, bet ziemā – balts.

Šobrīd Latvijā sastopamas divas zaķu sugas. Senāk sastopams ir baltais zaķis (Lepus timidus), kas mūsu teritorijā dzīvo kopš ledus laikmeta beigām, bet patreiz biežāk sastopamais pelēkais zaķis (Lepus europaeus) Latvijā dzīvo tikai kopš 17. gadsimta, kad ar lauksaimniecības attīstību paplašinājās atklātas ainavas.

Zaķi ir aktīvi visu gadu, biežāk barojas krēslā un naktī. Parasti dzīvo pa vienam, vairāki zaķi kopā sastopami pārošanās laikā. Izbiedēts zaķis var skriet ar ātrumu līdz pat 50 km stundā. Apmatojumu zaķi maina divas reizes gadā – pavasarī un rudenī. Abiem zaķiem vasarā kažoks ir rūsganpelēks, bet ziemā tikai baltais zaķis kļūst pilnīgi balts, vien ausu galiem paliekot melniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti