Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Agritu Vītolu

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Sandi Jansonu

Karači ikgadējā izstāde pulcē dzīvnieku mīļus

Pakistānas pilsētā Karači ikgadējā izstāde pulcē dzīvnieku mīļotājus

Karači pilsētā Pakistānā dzīvo ap 15 miljoniem cilvēku, un ikdienas drūzmas dēļ dzīvnieku saimniekiem nav daudz iespēju doties ārā, lai ar tiem pastaigātos vai ļautu izskrieties. Tieši tādēļ dzīvnieku mīļotāji izmanto iespēju apmeklēt ikgadējo izstādi, lai socializētu savus un iepazītu jaunus dzīvniekus.

Divu rotveileru saimniece Hamna Kāna dzīvnieku izstādi apmeklē jau 13. reizi un uzsver, ka šādi pasākumi palīdz dzīvniekiem pierast pie saskarsmes ar sugas brāļiem un svešiem cilvēkiem.

"Es savus suņus vedu uz šādām vietām, jo ir svarīgi suņus socializēt ar cilvēkiem un citiem dzīvniekiem. Vienalga, cik ļoti mēs dzīvniekus mīlam, to turēšana tikai mājās vien viņiem nepalīdzēs un padarīs viņus agresīvus gan pret citiem dzīvniekiem, gan īpaši bērniem," norādījusi vairāku suņu saimniece Hamna Kāna.

Izstādē iespējams apskatīt ne vien vairākas suņu, bet arī putnu un čūsku šķirnes, kuras ieinteresē un piesaista apmeklētājus. "Šeit ir vairāk kā 100 suņu - esam apkopojuši, ka ap 18 dažādas suņu šķirnes," teicis dzīvnieku izstādes organizētājs Šans Salems.

Pasākuma laikā apmeklētāji dalījās ar viedokļiem, piemēram, par dzīvnieku kopšanu, diētas ievērošanu un apmācībām. Tiek darīts viss, lai gan dzīvnieki, gan viņu saimnieki pasākumā labi pavadītu laiku.

"Man ļoti patīk šādi pasākumi, jo redzu, ka rīkotāji tiešām mīl dzīvniekus un cenšas radīt tiem ērtus apstākļus. Ja nu dzīvnieks jūtas neērti, viņi darīs visu nepieciešamo, lai to novērstu," norāda dzīvnieku atbalstītāja Mišela Kāna.

Pasākuma organizētāji izstādes ietvaros cenšas iepazīstināt cilvēkus arī ar citiem, neparastākiem dzīvniekiem, kurus par mājdzīvniekiem izvēlas retāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti