Šogad fiksēti jau vairāk nekā 260 meža ugunsgrēki

Jau pusotru mēnesi visā Latvijas teritorijā izsludināts mežu ugunsnedrošais periods, kas nozīmē, ka ikvienam iedzīvotājam, uzturoties mežā, ir jāievēro ugunsdrošības noteikumu prasības. Šogad fiksēti jau vairāk nekā 260 meža ugunsgrēki, kas gan ir mazāk nekā pērn.

Šajā periodā, kuru izsludina Valsts meža dienests, uzturoties mežos un purvos ir aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus un citus priekšmetus, un braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežiem un purviem ārpus ceļiem, kā arī dedzināt atkritumus. Ugunskurus drīkst kurināt tikai īpaši ierīkotās vietās un tos nedrīkst atstāt bez uzraudzības. Valsts meža dienestā lēš, ka aizvadītājā gadā, kad kopumā reģistrēti vairāk nekā 600 meža ugunsgrēki, trīs ceturtdaļas no tiem izraisījusi neuzmanīga rīcība ar uguni.

Šogad reģistrēto meža ugunsgrēku skaits ir nedaudz mazāks nekā pērn, kas, visticamāk, skaidrojams ar vēlo pavasari un aizkavējušos vasaru.

"Uz doto brīdi ir fiksēti jau vairāk nekā 260 meža ugunsgrēki. No gada sākuma, salīdzinot ar pagājušo gadu, uz šo brīdi ir nedaudz mazāk nekā pagājušā gadā," stāsta Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti