Pabaro savējo, palīdzi pamestajam – atklāts Latvijā pirmais zoopreču labdarības veikals internetā

Latvijā izveidots unikāls labdarības projekts – interneta veikals, kurā ikviena dzīvnieka saimnieks, iegādājoties ikdienas barību savam mīlulim, kļūs par dzīvnieku patversmes "Ulubele" iemītnieku atbalstītāju. Tātad: pabarojot savu mīluli, pabaros arī dzīvniekus, kurus saimnieki pametuši.

Dzīvnieku patversmes "Ulubele" teritorijā lielākos un mazākos nožogojumos mitinās dzīvnieki, kurus pametuši vai nav spējuši uzturēt viņu saimnieki. Neviens no tiem nezaudē cerību sagaidīt jaunas mājas, taču daudzi patversmē nodzīvo garus gadus, nereti visu atlikušo mūžu. Patversmes darbs nebūtu iespējams bez ziedojumiem un brīvprātīgo palīgu atbalsta. Tomēr ziedojumu plūsma nav vienmērīga. Ja kādas kampaņas vai citu aktivitāšu rezultātā patversmei piesaistīta lielāka uzmanība, ziedojumu apjoms pieaug, savukārt, ikdienā tas noplok, bet patversmes dzīvniekiem jāēd katru dienu, tāpēc radās ideja par sava dzīvnieku barības un zoopreču veikala izveidi. Līdz šim tas fiziski darbojās patversmes teritorijā, bet tagad dzīvnieku draugiem ir pieejams pirmais labdarības e-veikals, kura peļņa pilnībā tiks izlietota, lai nodrošinātu iespējami labākus apstākļus patversmes iemītniekiem, vēstīja patversmes pārstāvji.

"Ulubeles" vadītāja Ilze Džonsone ar  interneta veikalu saista lielas cerības. "Mēs aicinām cilvēkus būt atsaucīgiem, arī šādā veidā parūpējoties par pamestajiem dzīvniekiem," norādīja Džonsone. "Nav jāmaina savu mīluļu ieradumi vai arī jāpārvar kaut kādas neērtības, nav pat papildus izdevumu – mūsu veikalā būs pieejams plašs dzīvnieku barības un zoopreču klāsts.

Tas nozīmē, ka cilvēki, gluži tāpat kā līdz šim, pērk barību un citu nepieciešamo savam mīlulim, bet vienlaikus pabaro arī dzīvniekus, kuriem dzīvē paveicies mazāk. Tā paēdušie mīļdzīvnieki ar viņu saimnieku gādību var ziedot pamestajiem."

Fiziskajā veikalā, kas atrodas patversmes teritorijā, ir ierobežots preču klāsts, bet pieejams viss nepieciešamais tikko adoptētam dzīvniekam. Savukārt interneta veikala sortiments ir lielāks, jo nav nepieciešamas milzu noliktavas.

"Šis ir mūsu pirmais solis digitālo risinājumu izmantošanā, lai varētu strādāt efektīvāk un kādā dienā sasniegt mērķi – ar sociālo uzņēmējdarbību pilnībā segt patversmes ikdienas izmaksas," stāsta Ilze Džonsone. Nenovērtējams atbalsts "Ulubeles" veikala tapšanā bijis "Altum" grantam, kas nodrošināja  atspēriena punktu un deva iespēju iesākumā iepirkt preces par granta līdzekļiem.

Biedrība "Dzīvnieku pansija Ulubele" ar sociālo uzņēmējdarbību sāka nodarboties 2021. gada nogalē, kad atvēra nelielu dzīvnieku preču veikaliņu pie patversmes Stopiņu pagastā. "Adoptējot dzīvniekus, saimnieki meklē aprīkojumu – barību, siksniņu, gultiņu. Tādēļ veikaliņš pie patversmes sniedz iespēju to iegādāties tepat uz vietas.

Veikals mums ir izdzīvošanas veids, lai varam turpināt patversmes darbību. Pateicoties kolēģu apņēmībai un atsaucīgiem uzņēmējiem, tas tagad attīstījies arī līdz internetveikalam," stāsta veikala vadītāja Zane Leine.

Viņa atklāj, ka viena dzīvnieka pabarošana, neskaitot elektrību, medicīnu, darbinieku algas un citus izdevumus, izmaksā 2 eiro dienā. Tā kā patversmē mīt aptuveni 500 dzīvnieki, mēnesī ēdiena izmaksas sasniedz 30 000 eiro, bet gadā – vairāk nekā 300 tūkstoš eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti