Ozolu ģimene palīdz nelaimē nokļuvušajiem, dodot mājas trim suņiem un 16 kaķiem

Ozolu ģimene LTV raidījumu "Ķepa uz sirds" sagaida kuplā skaitā. Par mājas mīluļiem šeit tiek saukti trīs suņi un 16 kaķi. Kad Kristīne un Dainis kādam stāsta, cik pavisam viņu ir, cilvēki iztēlojas, ka ģimene mitinās plašā lauku īpašumā. Uzzinot, ka lielā kompānija dzīvo Rīgā, pārsteigti ir daudzi.

Ozolu ģimenes mērķis nav uzstādīt dzīvnieku skaita rekordu. Viņi vienkārši nevar nepalīdzēt nelaimē nokļuvušajiem.

LTV raidījuma viesošanās brīdī rudais Figaro pastaigājas pa skapjaugšu. Viņš ģimenē ienāca pirms diviem gadiem, kad bija viens no mazajiem kaķīšiem ar vēl aizvērtām acīm, kuri bija izmesti atkritumos. Ozolu ģimene viņus savāca. "Mūsu kaķene izbaroja. Figīti nāc šurp! Viņš ir ļoti mīļš," stāsta Kristīne Ozola.

Pičuku kāds garāmgājējs bija iemetis kaimiņu sētā. Arī par viņu rūpes uzņēmās Ozoli. Kaķēns bija smagi slims. "Viņam, kur baltās ķepas, viss bija pliks. Mēs viņu ārstējām, aplipināja visus mūsu kaķus, mūs ar bērnu. Tā mēs četrus mēnešus viņu ārstējām," atceras Kristīne.

Tie nu gan dzīvo kā suns ar kaķi - tā mēdz teikt par cilvēkiem, kuri ne visai labi sadzīvo. Taču šajā namā viss liecina par pretējo. "Atnāk no rīta suns ar kaķi un sabučojas. Te nav nekādas nesaskaņas," pavēstīja Dainis Ozols. "Tad, kad Pīrādziņš slimoja, staigāja sasaitēta, tad Džese viņu mazgāja," turpina Kristīne.

Džese, Bella un Roze ir no dzīvnieku patversmes. Jaunpienācēja ir Roze, taču jau no pirmās ierašanās dienas viņa trijotnē ir uzņēmusies barvedes lomu.

Adoptējot šādus dzīvniekus, ir jārēķinās, ka pagātnē piedzīvotais var atstāt sekas suņa uzvedībā uz visu mūžu. Bella un Roze jaunajās mājās iedzīvojās ātri, taču Džesi ilgi vajāja iepriekš piedzīvotais. "Mēs viņu dabūjām, kad viņai bija mazliet vairāk par gadu. Viņa pirms tam bija dzīvojusi pie vīra, kurš par viņu nerūpējās. Nebaroja, neveda ārā, sita. Un kaimiņi pasūdzējās. Tā sunītis nonāca patversmē," par Džeses ceļu līdz Ozolu ģimenei stāsta Kristīne un Dainis.

Sākums bija ļoti grūts. Tikai pēc vairākiem mēnešiem ģimenei izdevās iekarot Džeses uzticību. "Bija tramīga. No visa baidījās. Viņai bija liels katls uzvārīts. Kad paēda, atnāca nolaizīt roku, tad it kā pieņēma mūs," atceras ģimene.

Tik liels dzīvnieku skaits mājās ir pamatīga atbildība. Visi ir jāsamīļo un jāpabaro. Paši var nepaēst, bet suņi un kaķi nedrīkst būt izsalkuši.

"No rīta pieceļoties - visi skatās. Tu nevari viņus aizmirst pabarot. Kaķi arī ceļas un zina, ka būs ēdiens divas reizes dienā. Pārbraucot mājās, paiet stunda, kamēr ar katru parunā. Visi suņi un kaķi sagaida," stāsta Kristīne un Dainis Ozoli.

Dzīvnieks ir ģimenes loceklis. Un viņam ir vajadzīga ģimene, jo dzīvnieki ir ļoti gudri, viņi tikai nevar pateikt, bet viņi ļoti labi visu saprot, uzskata Kristīne Ozola.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt