Rīta Panorāma

Intervija ar Guntaru Ķirsi

Rīta Panorāma

Rīgas Porcelāna muzejā izstāde „TOGETHER- 2015”

Intervija ar Māri Strazdu

Ornitologs: Situācija ar melno stārķu populāciju nav laba un kļūst sliktāka

Pašlaik situācija ar melno stārķu populāciju ir sliktākā pārdesmit gadu laikā, intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” pastāstīja Latvijas Universitātes Bioloģijas institūta vadošais zinātnieks Māris Strazds.

Tuvākajos 8-10 gados melno stārķu populācija nepalielināsies, lēš ornitologs, atzīstot – tik slikta situācija, kā pašlaik, nav bijusi vairākus gadus.

Pašlaik šo putnu skaits ir 40% no tā, kas bija pirms pārdesmit gadiem, atklāj Strazds. Viņš neslēpj, ka situācija nav laba un kļūst vēl sliktāka.

Viņš arī apstiprināja jau iepriekš ziņoto par aizdomām, ka melno stārķu mirstībā, iespējams, vainojami Latvijā no padomju laikiem norakti dusta krājumi. Viņš ir pārliecināts, ka Latvijā ir daudzas vietas, kur noglabāta šī viela.

Brīdī, kad piesārņojums ar dustu ir tik liels, ka no tā iet bojā putns, tad tā vairs nav tikai melno stārķu problēma, teic zinātnieks.

2 komentāri
Olita Niedrite
Ja Latvijas zemi turpinās atdot ārzemju lauksaimniecības- ķīmijas rūpniecības karteļiem un savu zemi nemīlošiem lauku uzņēmējiem, tad izzudīsim arī mēs, ne tikai melnie stārķi...
fzss
varbūt Monsanto pievieno pa kluso tiem rapša pesticīdiem DDT ???
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti