Ornitologs: Ir virkne putnu sugu, kam spoža nākotne Latvijā «nedraud»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

“Ir virkne putnu sugu, kam spoža nākotne Latvijā ''nedraud”,” intervijā Latvijas Radio raidījumam “Labrīt” sestdien, 30. martā, atzina ornitologs Viesturs Ķerus.

“Es būtu ļoti pārsteigts, ka mums izdotos noturēt zaļo vārnu, kad mani bērni būs izauguši,” kā pirmo apdraudēto sugu minēja Ķerus. Viņš norādīja, ka šis putns jau šobrīd Latvijā dzīvo tikai līdz ar ornitologa Edgara Račinska un viņa kolēģu pūlēm. Viņi daudz strādājuši, lai zaļajai vārnai būtu piemērota dzīves telpa Latvijā.

Intervija ar ornitologu Viesturu Ķeru
00:00 / 01:18
Lejuplādēt
Tāpat viegla dzīve negaida medni un melno stārķi, kā arī visas citas sugas, kuru dabiskā vide ir, piemēram, veci, saimnieciskās darbības neietekmēti un nesagraizīti meži.

Attiecībā uz melno stārķi, Ķerus atzina, ka cīņa par šīs sugas saglabāšanu Latvijā būs smaga. Lidoņus pamatīgi ietekmē pesticīds DDT, kuru cilvēki izmanto lauksaimniecībā. Šī viela ir atrasta pat dzīvnieku olās. Tiesa, pieļaujams, ka melno stārķu populāciju negatīvi ietekmē arī citi apstākļi.

Putnus Latvijā nelabvēlīgi ietekmē arī mežizstrādes darbi. Ķerus lēsa, ka ik gadu mežos tiek iznīcināts ap 50 000 ligzdu. “Mežos ligzdu postīšana notiek masveidā, un neviens par to nesaka,” sacīja ornitologs.

Vienlaikus gan viņš atzina, ka ir putnu sugas, kuru dzīve Latvijā ir laba un nav apgrūtināta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti