Ornitologi nesaskata būtiskus riskus putniem vēja ģeneratoru izbūvē Zemgalē

Ornitologi nesaskata būtiskus riskus putniem vēja ģeneratoru izbūvē Zemgalē. Tukuma novada Džūkstes Kultūras namā ornitoloģijas biedrības pārstāvji šodien pulksten piecos tiksies ar iedzīvotājiem, lai skaidrotu vēja elektrostaciju parku ietekmi uz putniem.

Iedzīvotāji, kas protestē pret ieceri Dobeles un Tukuma novadā būvēt lielāko vēja parku Latvijā ir savākuši vairāk nekā 10 tūkstošus parakstu. Tikšanās ar ornitologiem notiek pēc aktīvistu grupas "Zemgale bez vēja ģeneratoriem" iniciatīvas, saka Latvijas Ornitoloģijas biedrības vadītājs Viesturs Ķerus:

Viesturs ĶerusSintija Ambote
  "Viņi bažījas par to, ka vēja parkā ies bojā putni, un teorētiski šādu iespēju pilnīgi izslēgt nevar. Bet, tā kā mēs kā dabas aizsardzības organizācija atbalstām atjaunojamās enerģijas izmantošanu, tad vienmēr ir runa par līdzsvaru, un mēs cenšamies turēt vēja parkus prom no tām putniem īpaši svarīgajām vietām, teiksim, piekraste vai īpaši izsargājamā dabas teritorija. Jebkurā gadījumā eksperti izvērtē katru konkrēto teritoriju, un šajā teritorijā putnu koncentrācija nav tik liela, ir tāda kā jebkur Latvijas laukos. Un, ja mēs gribam vispār kaut kur vēja parkus celt, tad šī ir viena no tām vietām, kur tas būtu pieņemami."
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Vide un dzīvnieki
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti