Sadaļas Sadaļas

Olga Rajecka un Uģis Roze kļūst par krustvecākiem sunim Teslijam un runcim Maksim

Pirms 30 gadiem dibinātā latviešu rokgrupa „Turaidas Roze”, ir atkal apvienojusies. Tas noticis par godu komponista Imanta Kalniņa 75. dzimšanas dienai.

Taču šodien dziedošais duets ir nolēmis doties uz dzīvnieku patversmi, lai palīdzētu kādam sunim un kaķim meklēt mājas.

Pavasaris Olgai Rajeckai un Uģim Rozem iesācies darbīgi. Viņi atkal aktīvi apbraukā Latvijas lielākās pilsētas un uzstājas ar pavisam jaunu koncertprogrammu. Kā atklāj Olga, gatavošanos koncertiem, tāpat kā rūpes par dzīvniekiem, saista kas vienojošs –  atbildība. "Lai skatītājiem nebūtu grūti klausīties,  mums ir daudz jāstrādā - lai var klausīties! Tāpat arī ja paņem kādu dzīvnieciņu - tur ir jāiegulda liels darbs," saka Olga Rajecka.

Olga un Uģis ir lieli dzīvnieku mīļotāji, kurus pašus mājās gaida vairāki mājdzīvnieki. Olgai tie ir trīs - divi kaķi un suns, savukārt Uģim - divi kaķi. Dzīvnieki mūziķiem bijuši vienmēr, tie dzīvi padarot krāsaināku.

"Man Dundagā bija kaķis, un mēs viņu saucām par Čeku ķērāju. Man bija zivju cehs - atbrauc kāds klients, es pārdodu zivtiņas, un man bija jāiet ārā no istabas, un tur parasti kaķis sēdēja. Tad viņš to čeku - caps, saķer - un aizskrien. Bet tas ir stingrās uzskaites čeks, un man tam kaķim bija jāskraida pakaļ," atminas Uģis Roze.

Savukārt Olga atklāj, ka dzīvnieki viņas dzīvē vienmēr ienesuši patiesu prieku un likuši pasmaidīt pat tādos brīžos, kad klājies grūti. "Es reizēm raudāju, un tad tas suns smilkstēja. Tad man sanāca smiekli," saka Olga.

Dodoties uz dzīvnieku patversmi, Olgu vienmēr pārņem grūtsirdība, jo diemžēl visiem patversmes iemītniekiem palīdzēt nav iespējams.

Taču šoreiz tur viņas sirdi iekaro suņupuika Teslijs. "Ļoti tīrīgs, smaržīgs. Dod ķepas, māk gulties. Var redzēt, ka ir no tiem sunīšiem, kas neprot iet pavadā. Ļoti draudzīgs, nav agresīvs," stāsta Olga.

Suņu puika būs ideāls mīlulis ikvienam, arī ģimenēm, kurās aug bērni. Sava draudzīgā rakstura dēļ Teslijam nav problēmas saprasties ne ar cilvēkiem, ne arī citiem sugas brāļiem. Ideāli piemērots dzīvei kā mājā, tā arī dzīvoklī.

Savukārt Uģa uzmanību piesaistījis rudais runcis vārdā Maksis, kuram viņš arī nolemj kļūt par krusttēvu. "Mierīgais Maksis," secina Uģis.

Pēc saimnieku izlikšanas no mājām četrus gadus vecais runcis tika pamests gluži viens. Maksis ir ļoti draudzīgs un komunikabls. Viņš ļoti ilgojas pēc savām mājām. Ideāli piemērots dzīvei kā mājā, tā arī dzīvoklī.

Pēc patversmē pavadītās dienas abi dziedātāji ir pārliecināti, ka tieši dzīvnieki ir tie, kas spēj iemācīt patiesu sirsnību un nesavtīgu mīlestību mūsu jaunākajām atvasēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt