Notiks tiešsaistes zinātniskie lasījumi «Dzīvnieku brīvība: [email protected]»

Otrdien, 16. martā, pulksten 18.00 par godu dzejnieces Aspazijas 156. dzimšanas dienai tiešraidē no Raiņa un Aspazijas mājas muzeja “Facebook” lapā notiks zinātniskie lasījumi “Dzīvnieku brīvība: [email protected]”. Tajos tiks aplūkotas Aspazijas dzīvnieku aizstāves gaitas un mūsdienu izaicinājumi cīņā par dzīvnieku tiesībām, informēja muzeja pārstāve Ieva Aizpure.

Aspazijas dzīvi un darbus caurvij empātija un mīlestība pret dzīvniekiem. Kopš mazotnes dzīvnieki dzejnieces dzīvē ieņēma īpašu lomu, savukārt mūža nogalē Aspazija līdzdarbojās dažādās dzīvnieku aizsardzības organizācijās un pievērsās dzīvnieku labklājības jautājumiem.

Tomēr mūsdienās viedoklis par Aspaziju kā dzīvnieku aizstāvi dalās. Viena daļa min to, ka Aspazija ir darbojusies dzīvnieku aizsardzības biedrībās un mīlējusi dzīvniekus, savukārt citi, gluži pretēji, akcentē faktu, ka viņa ir valkājusi kažokādas, tāpēc nebūtu uzskatāma par dzīvnieku aizstāvi.

Zinātniskie lasījumi “Dzīvnieku brīvība: [email protected]” aktualizēs Aspazijas biogrāfiskos faktus un ieguldījumu dzīvnieku brīvības un tiesību attīstībā, sniegs ieskatu dzīvnieku aizstāvības domas attīstībā, kā arī aktualizēs mūsdienu izaicinājumus cīņā par dzīvnieku tiesībām.

Pasākuma programmā piedalīsies Artis Svece (Latvijas Universitāte) ar lasījumu “Dzejnieka un dzīvnieka draudzība”, Krista Kristiana Kristapsone (Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes studente) ar tēmu ““Dzīvnieku, ne tikai cilvēku dēļ”: Rīgas lopu patversmes dāmu komitejas darbība 19./20. gs. mijā”, Jānis Zālītis (Raiņa un Aspazijas māja) stāstīs par tematu “Aspazija: no vivisekcijas līdz Dzīvnieku aizsardzības biedrībai”, Raimonds Ķirķis (Raiņa un Aspazijas māja) piedalīsies ar lasījumu “Aspazija un ekokritika”, savukārt Katrīna Krīgere (biedrības “Dzīvnieku brīvība” vadītāja) iepazīstinās ar tēmu “Cīņa par dzīvnieku tiesībām. Mūsdienu prakse”.

Zinātniskie lasījumi bez maksas būs skatāmi tiešraidē Raiņa un Aspazijas muzeja Facebook lapā.

Pasākums tapis ar VKKF atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt