Dienas ziņas

“Saskaņas” biedri pulcējas kongresā

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Notiek ikgadējā akcija «Ziņo par putniem dārzā»

Notiek ikgadējā akcija «Ziņo par putniem dārzā»

Janvāra pēdējā nedēļas nogalē nu jau kārtējo gadu pēc kārtas kā Latvijā, tā arī vairākās citās Eiropā notiek putnu skaitīšanas akcija "Ziņo par putniem dārzā". Tās mērķis – apzināt, kur un kādas putnu sugas Latvijā sastopamas ziemas mēnešos.

Akcijā "Ziņo par putniem dārzā" var piedalīties ikviens interesents – putnus var vērot iekštelpās, piemēram, novērojot pie mājas loga uzstādītu putnu barotavu. To var darīt arī ārā – parkā, dārzā vai pat mežā.

"Skaitīšana notiek vienu stundu. Cilvēki vēro putnus, novēro konkrētās sugas un tad ziņo to lielāko putniņu skaitu, kuru ir novērojis vienlaicīgi tajā barotaviņā vai tajā parka teritorijā," stāstīja Latvijas Ornitologu biedrības Rīgas grupas dalībniece Anta Saleniece.

Katra konstatētā putna suga jāatzīmē tikai vienu reizi un jāpieraksta tās lielākais skaits, kas vienlaikus šai sugai redzēts vienviet. Par manītajiem putniem, kuri konkrētajā vietā apstājušies, vēlāk jāziņo, aizpildot anketu mājaslapā "www.dabasdati.lv".

Lielāku putnu daudzveidību un aktivitāti var sagaidīt tie, kuri putnus baro regulāri, nevis tikai reizi gadā – šīs akcijas laikā.

"Pilsētas putnu barotavā varētu būt lielā zīlīte, zilzīlīte, kāds mājas vai lauku zvirbulis. Ir jāpazīst tikai dažas sugas. Dārzā būs vairāk tiešām. Tur var būt dažādu sugu dzeņi varbūt. Kādos dziļos laukos varbūt irbīte arī kaut kur dzīvo," sacīja Saleniece.

Biežāk sastopamo putnu sugu atpazīšanai internetā pieejams arī īpaši šai putnu vērošanai tam paredzēts plakāts. Iegūtie mērījumi būs vērtīgi gan sev, gan ornitologiem. Runājot par pašiem – turpmāk mācēsit labāk atpazīt sev pie mājas dzīvojošās putnu sugas. Tikmēr ornitologi iegūtos datus varēs izmantot turpmākos pētījumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti