Noslēgusies akcija makšķerniekiem «Atlaid mammu!»

Noslēdzies otro gadu pēc kārtas organizētais konkurss makšķerniekiem „Atlaid mammu!”. Konkursa laikā septiņu mēnešu garumā makšķernieki fotografēja lielās, plēsīgās zivis, kuras viņiem izdevās noķert un atlaist ūdenī.

Matīss Ābiķis par akciju "Atlaid mammu!"Vita Anstrate

  Kopumā akcijā piedalījās 30 makšķernieki, atklāj konkursa idejas autors Matīss Ābiķis. Konkursa organizatori stāsta, ka piedalīties pasākumā, kas šodien norisināsies Tērvetes pusē, aicināti visi makšķernieki. Gaidāmas gan neformālas sarunas un izglītojošas lekcijas, kā arī kopīgs atskats uz aizvadīto makšķerēšanas sezonu. Nākamgad konkurss norisināsies trešo gadu pēc kārtas, un dalībnieku vidū pieteikti ezeri arī Vidzemes pusē.

  "„Latvijas Valsts mežu” Tērvetes atpūtas mājā norisināsies akcijas un konkursa „Atlaid mammu” noslēguma jeb gala pasākums. Mums ir izveidota tabula, kuru mēs prezentēsim, tur ir visi dalībnieki, kuri kopskaitā bija 30. Rādīsim, kuriem ir bijušas lielākās un atlaistās zivis. Tās mammas būtu jāatlaiž tāpēc, ka tur ir ļoti daudz ikru iekšā. Tur ir vesela, plaša zinātniskā argumentācija, un, protams, arī pretargumentācija. Tā doma ir tāda, ka lielākās zivis ir ļoti labas nārstotājas. Problēma mūsu ūdeņos ir, ka mums ir mierīgās zivis un mums ir plēsīgās zivis. Pēdējo divu desmitgažu laikā makšķernieku paražas, ķerot zivis, ir vairāk orientējušās uz  plēsīgajām zivīm. Viņas visvairāk dabū ārā," stāsta Matīss Ābiķis.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Vide un dzīvnieki
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti