Noslēdzas koku ciršanas iesniegumu pieņemšana Rīgā pirms ikgadējā lieguma perioda

Lai saņemtu atļauju Rīgas teritorijā pirms ikgadējā koku ciršanas lieguma perioda, iesniegums būvvaldē ir jāiesniedz ne vēlāk kā  21.martā, lai Apstādījumu saglabāšanas komisija to varētu pagūt izskatīt.

Saskaņā ar valdības noteikumiem par koku ciršanu ārpus meža, pilsētu un ciemu teritorijās kokus aizliegts izcirst no 15.aprīļa līdz 30.jūnijam. Tas gan neattiecas uz augļu kokiem, bīstamiem kokiem un kokiem, kuru celma caurmērs ir mazāks par 20 cm.

Koku ciršanas lieguma periods noteikts, lai saudzētu Rīgas pilsētas teritorijā esošos apstādījumus to plaukšanas laikā un aizsargātu tajos ligzdojošos putnus, stāsta Rīgas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

„Tas nenozīmē, ka nevar sniegt dokumentus arī aprīlī un maijā. Šīs atļaujas tiks vērtētas un, ja būs attiecīgi argumenti, arī atļauts cirst, vienīgi to reāli varēs darīt tikai pēc 30.jūnija," skaidro Vircavs. "Līdzīgi kā citus gadus, būvvalde šajā laikā veiks aktīvu koku ciršanas kontroli un preventīvi pārbaudīs situāciju Rīgas mikrorajonos, sevišķi dzīvojamajos rajonos, lai pārliecinātos, ka šis koku ciršanas lieguma periods tiešām tiek ievērots. Aicinu arī iedzīvotājus aktīvi sekot līdzi, kas notiek pilsētā. Un, ja tiešām kāds redz, ka šajā periodā tiek cirsts koks, lūdzu nekautrēties un ziņot būvvaldei, mēs noteikti attiecīgo gadījumu pārbaudīsim.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti