Norisināsies ikgadējā «Zemes stundas» akcija

Visā pasaulē, tostarp Latvijā, šodien no plkst.20.30 līdz 21.30 norisināsies ikgadējā akcija "Zemes stunda", kuras laikā cilvēki aicināti izslēgt gaismas, simboliski pievienojoties cīņai pret globālo sasilšanu un dabas daudzveidības mazināšanu, aģentūru LETA informēja Pasaules Dabas fondā (PDF).

Draudi, ko rada klimata pārmaiņas un dabas daudzveidības samazināšanās, var likt lielai daļai pasaules iedzīvotāju zaudēt mājas, pārtikas avotus un iztikas līdzekļus, norāda akcijas rīkotāji. Pirmie dabas skaitīšanas rezultāti rādot, ka arī Latvijā būtiski samazinās dabas daudzveidība. Dabas skaitīšanas pirmajā gadā vērtīgie biotopi konstatētia vien piektajā daļā no apsekotajām teritorijām. Īpaši apdraudētas esot pļavas.

Fonda komunikācijas vadītāja Sarmīte Kolāte norāda, ka periodā no 1970.gada līdz 2014.gadam par 60% ir sarukušas mugurkaulnieku populācijas, kā arī zinātnieki brīdina, ka nākamajās desmitgadēs varētu izzust arī 40% kukaiņu sugu.

"Dabas daudzveidība samazinās arī Latvijā, uz to norāda pirmie dabas skaitīšanas rezultāti. Tāpēc arī mēs aicinām piedalīties Zemes stundā, saprast šo tēmu, un aicināt gan līdzcilvēkus, gan politiķus pieņemt atbilstošus lēmumus, lai saglabātu sugas arī mūsu bērniem," teica Kolāte.

Norisināsies ikgadējā «Zemes stundas» akcijaPaula Dēvica

  Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti konstatējuši, ka no pērn apsekotajām pļavām par bioloģiski vērtīgām var uzskatīt vien 17%. Taču bioloģiskā daudzveidība pļavās sniedz iespēju tikt pie neaizvietojamām dabas veltēm - tējas, ekstraktiem, medikamentu sastāvdaļām, kosmētikas, medus un citiem bišu produktiem. Tāpat samazinās arī vērtīgo mežu biotopu apjomi - meži kļūst jaunāki un vienveidīgāki, norāda PDF.

  "Tas, uz ko šobrīd gribam aicināt sabiedrību, ir apzināties, ka dabas vērtības ir izšķirīgi svarīgas daudz plašākai sabiedrībai nekā tas šķiet pirmajā mirklī. Šeit nav stāsts par kādas sugas skaita samazināšanos, par to, ko mēs redzam vai sajūtam pastaigās upes krastā, bet gan par masveida bioloģiskās daudzveidības samazināšanos, kam ir milzīga ietekme uz katru no mums, uz sociālajam un ekonomiskajām sistēmām kopumā jebkurā vietā pasaulē. Šogad, izslēdzot gaismu, mēs aicinām cilvēkus arvien nopietnāk attiekties pret dabas resursu izmantošanu un lēmumu pieņēmējus nopietnāk apsvērt bioloģiskās daudzveidības jautājumu iekļaušanu dabas resursu apsaimniekošanā," uzsvēra PDF direktors Jānis Rozītis.

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Vide un dzīvnieki
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti