No Latvijas aizlido dzērves un zosis

Šobrīd no Latvijas prom sāk migrēt putni, kuri reaģē uz gaisa temperatūras pazemināšanos, piemēram, dzērves un zosis, informē ornitologi. Savukārt jau vasaras beigās prom no Latvijas devušies tie gājputni, kuri reaģē uz dienas garuma samazināšanos – tostarp ķauķi un citi tālie migranti, kuri ik gadu dodas uz Āfriku.

Oskars Keišs par gājputnu aizlidošanu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Pašlaik par to, vai šajā gadā laikapstākļu dēļ gājputnu aktivitātēs ir kādas izmaiņas, vēl nevar spriest, skaidro Latvijas Universitātes Bioloģijas institūta Ornitoloģijas laboratorijas vadītājs Oskars Keišs.

"Tas, kas ir salīdzinājumā ar dažiem gadiem, to var pateikt tikai pēc sezonas beigām – novembrī. Bet tagad – septembra beigās – visaktīvākā migrācija vērojama vidēji tuviem migrantiem. Varbūt cilvēki ir pamanījuši, ka aktīvi aizlido dzērves, arī zosis diezgan aktīvi lido tieši šajās dienās. Nu, un tādi putni, kurus cilvēki mazāk pamana, tie ir dziedātājstrazdi un mājas strazdi. Mājas strazdi ir tie, kas dzīvo būrīšos, bet dziedātājstrazdi ir tie, kuri dzīvo mežā un arī būrīšos. Arī ļoti daudz žubīšu. Lielākā daļa putnu, kuri lido tepat uz Dienvidrietumeiropu – Spāniju un tamlīdzīgi," stāsta ornitologs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti