Panorāma

Kā mazināt rindas pēc tehniskajiem palīglīdzekļiem?

Panorāma

"Kļaviņa lietas" prokuroram samazina algu

Suni atdot saimniecei nesteidz

Nesteidz atdot Ropažos nobadināto suni tā faktiskajai saimniecei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Līdz pat trīs gadiem cietumā vai piespiedu darbs – šāds sods var draudēt ģimenei, kas Ropažos nobadināja divus amerikāņu stafordšīras terjerus. Pēc viena suņa nāves pieteikusies arī to faktiskā īpašniece. Taču izdzīvojušo suni policija nesteidz viņai atdot. Suņu meitene kriminālprocesā ieguvusi būtiska pierādījuma statusu un atrodas labās rokās, kur atgūstas pēc pārciestā. 

Abus suņus kādā dzīvoklī Ropažos atrada nobadinātus. Suņu puika neizdzīvoja, meitene Desilda atlabst patversmē “Mežavairogi”. Policija sākusi kriminālprocesu. Suņus aprūpēja pāris, kas nav oficiāli reģistrēti kā īpašnieki. Marko un Desildas saimniece suņus atdevusi citiem personīgas traģēdijas dēļ.  

"Man nomira vīrs. Paliku ar trīs mēnešu vecu zīdaini. Kaimiņi rakstīja sociālajam dienestam, ka bērni atrodas briesmās, ar cīņas suņiem. Teicu, ka suņi ir socializēti, droši.

Dienests rosināja atbrīvoties no suņiem. Vai nu bērni, vai suņi," pastāstīja suņu saimniece Anastasija Krasovska.

Jaunos saimniekus viņa atradusi ar sludinājuma palīdzību. Bet, nozaudējot mobilo telefonu, arī kontakti pazuduši. Tagad Anastasija Desildu grib atgūt. 

"Lietā es esmu liecinieces statusā. Pret viņiem. Un es ceru vienoties, kad varu suni atgūt un ārstēt," norādīja Krasovska.

Policijā, kur pašlaik izmeklē visu iesaistīto personu atbildību, nolemts, ka sunim kriminālprocesā ir būtiska pierādījuma nozīme un tas nodots gādīgās rokās. Taču ne bijušajai īpašniecei. 

"Īpašnieka rīcība nerada policijai pārliecību, ka varam atdot suni īpašniekam,"

uzsvēra Valsts policijas Salaspils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Deniss Jackivs.

Otrs - mirušais suns - nogādāts centrā “Bior”, kur viņam veic ekspertīzi. To, kādā statusā lietā ir cilvēki, kuri suni turēja badā un kādā – faktiskā īpašniece, izmeklētājs neatklāj. 

"Tās tomēr ir izmeklēšanas darbības, un es nevaru jums izpaust, viss tiks darīts likuma ietvaros, atbildīgās personas tiks sauktas pie atbildības," skaidroja Jackivs.

Abi suņi bija čipoti un reģistrēti. Lauksaimniecības datu reģistrā skaidro, ka pēc normatīvajiem aktiem suņa īpašnieks ir tas, kurš reģistrēts oficiāli. 

"Reģistrā ir tikai viens īpašnieks. Un viņš nes atbildību..." uzsvēra Reģistru uzturēšanas nodaļas vadītāja Mairita Elbrete.

Ja suni kādam pārdod vai atdod, tas jāatzīmē arī e-Latvijā un jaunajam īpašniekam jāapstiprina izmaiņas. 

"Neapzinās to nozīmīgumu. Es zinu, mans suns ir reģistrēts, un ar to beidzās. Atnāk kāds, kam atdos, un nepadomā par sekām. Ir jāpaziņo reģistram – miris vai atdots citam. Un visa reģistrācija ir bez maksas," uzsvēra Elbrete.

Policijas ieskatā, saimnieces atbildība, protams, ir suņu nepārreģistrēšana. Bet par nobadināšanu atbildēs tie, kuriem viņi faktiski bija uzticēti, vienojoties mutiski. Likums paredz – bargākais sods ir brīvības atņemšana līdz trim gadiem vai piespiedu darbs. Līdz šim gan Latvijā dzīvnieku mocītāji tikuši cauri ar nosacītu sodu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti