Nēģu maluzvejnieku bezkaunība Skultes pusē pārsteidz pat ļoti pieredzējušus zivju resursu sargātājus

Aprīļa beigās un maija sākumā gaidāms nēģu nārsts, aktīvāk sākuši uzdarboties arī maluzvejnieki. Tomēr zivju resursu sargātāji atzīst, ka maluzvejnieku bezkaunība viņus pārsteigusi.

Valmieras reģionālās vides pārvaldes inspektors Jānis Brants atzīst, ka viņš ar savu 12 gadu ilgo stāžu vides dienestā kaut ko tādu nav piedzīvojis. Pāris vietās upe bija aizlikta ciet pilnībā, pārējie murdi salikti ik pa gabalam. Viņaprāt, nēģim tikt tiem garām bija tikpat kā neiespējami. Murdos atradās vairāk nekā 100 kilogrami nēģu, tos atlaida upē.

Zivju resursu sargātāji sākumā bija domājuši sagaidīt kādu maluzvejnieku nākam pēc loma, bet apjaušot, cik daudz ir murdu un ka tie izkaisīti tik lielā platībā, nolemts – labākais tos izņemt. Visus to licējus tikpat nebūtu iespējams pieķert, bet tā vismaz vaļā palaisti jau murdos noķertie nēģi. Reida dalībnieki nopūlējušies turpat veselu darbdienu - astoņas stundas.

Vides inspektors stāsta, ka šobrīd upēs manāmi divu veidu nēģi: melnie, kas sanākuši tur jau rudenī un pārziemojuši, un jaunie, kas dodas uz nārstu. Brants brīnās, ka atrodas pircēji šobrīd ķertajiem nēģiem. Melnie esot sīksti kā pastalas, un nav baudāmi arī jaunie, kam ir brūna nokrāsa un ko dēvē par putriniekiem, jo tie pilni ar ikriem. Aģē izliktajos murdos lielākoties bijuši melnie nēģi.

Nākamajā naktī reidu uz Aģi bija noorganizējuši arī vides inspektori no Rīgas kontroles sektora. Arī šoreiz pie rokas neviens maluzvejnieks netika pieķerts, bet novērotais liecināja – nelikumīgais rūpals turpinās. Pie dambja Mandegās bija darbojušies tā saucamie smēlēji. Šai vietā nēģu koncentrācija ir tik liela, ka tos patiesi var pat smelt, savukārt pie attīrīšanas ietaisēm atradās jau iztukšots murds.

Jau ziņots, ka naktī uz trešdienu Ķīšupē un Aģē izņemti 18 maluzvejnieku nēģu murdi. Nelegāla nēģu ieguve tik lielā apjomā Vidzemē konstatēta pirmo reizi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt