Nedēļas nogalē Rīgas zoodārzā sāksies Ziemas naktis

Rīgas Zooloģiskajā dārzā no 25. novembra līdz 8. janvārim notiks Ziemas naktis zoodārzā. Šajā laikā zoodārza vārti būs atvērti arī vakara stundās. Apmeklētājiem būs iespēja ne tikai naksnīgā atmosfērā vērot dzīvniekus, bet arī piedalīties interaktīvi izglītojošā izstādē spēlē "Kas tas?", pavēstīja Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvji.

Ziemas naktīs būs iespēja gan meklēt dārza teritorijā izvietotos vides objektus, vērot dzīvnieku vakara barošanas demonstrācijas, satikties ar Ziemassvētku vecīti un sasildīties pie zoodārza centrā degoša ugunskura. Savukārt no 1. decembra interesentu grupām pieejamas vakara ekskursijas pa naksnīgo zoodārzu zinoša gida pavadībā.

Viens no galvenajiem zooloģisko dārzu uzdevumiem ir reto un apdraudēto sugu saglabāšana, tādēļ Ziemas nakšu laikā apmeklētājiem būs iespēja iepazīt sākotnēji 13 dizainera Artūra Analta veidotās interaktīvi izglītojošās izstādes-spēles "Kas tas?" objektus.

Objekti ir izveidoti dzīvnieku dabiskajos izmēros, ļaujot ikvienam interesentam sajust to lielumu, samēroties ar sevi un pietuvoties tik tuvu kā vēl nekad.

Pie objektiem izvietotā informācija arī ļaus uzzināt par dzīvnieka uzvedību un arī apdraudētību. Tā kā izstādes objekti būs izvietoti visā zvēru dārza teritorijā, tad apmeklējuma laikā aicinām tos "kolekcionēt" attēlos. Ziemas nakšu laikā izstāde attīstīsies un ik pa laikam objektu daudzums palielināsies.

Rīgas Zoodārza kolekcijā 27% ir Pasaules Sarkanajā grāmatā dažādās kategorijās iekļautas sugas. 21% sugu ir starptautiskas nebrīves populāciju menedžmenta programmas (EEP) vai to pārstāvji iekļauti Eiropas vai pasaules ciltsgrāmatās. 31% sugu atrodas Vašingtonas konvencijas jeb CITES aizsardzībā, savukārt 6% sugu ir aizsargājamas Latvijā.

Ziemas nakšu laikā zoodārzu katru dienu no pulksten 18 līdz 20 apsolījis apciemot arī Ziemassvētku vecītis.

Viņš noteikti viesosies pie saviem draugiem ziemeļbriežiem, taču gan jau būs sastopams arī citviet zoodārzā. Satiekot Ziemassvētku vecīti, varēs iečukstēt ausī kādu vēlēšanos vai arī iedot mājās uzrakstītu vēstulīti.

Savukārt pulksten 18.15 dārzeņu vakariņas saņems alpakas, pulksten 18.30 ozolzīles kraukšķinās apkakles pekari un pulksten 18.45 ar ķērpjiem no Somijas mielosies meža ziemeļbriežu saime Elmo, Lime, Kalme, Freja un šogad dzimusī Lea.

Ziemas nakšu laikā zoodārza centrā pie bērnu spēļu laukuma degs ugunskurs, radot omulīgu siltuma sajūtu. Apmeklētāji varēs pie tā ne tikai sasildīties, bet arī uzrīkot nelielu pikniku un uzcept līdzi paņemtās desiņas. Ja līs lietus, tad ugunskurs gan netiks kurināts.

Sākoties Ziemassvētku dāvanu izvadāšanas maratonam, Rīgas Zooloģiskajā dārzā mītošajiem Latvijas vienīgajiem ziemeļbriežiem sācies intensīvs darba laiks – visur ir jāpaspēj laikā. Tādēļ aicinām "Uzsaukt vakariņas ziemeļbriedim Elmo", lai viņa vadītajam kamanu pajūgam, varenajiem ragiem šķeļot vēju un mākoņus, raits solis, izvadājot bērniem dāvanas. Kurš gan zina, ko dara ziemeļbriežu saime, kad noslēdzas Ziemas nakts zoodārzā un pamazām nodziest gaismas…

Ziemeļbriežu saimei ikdienas  maltītē – bez zāles vai siena, lapainu zaru slotiņām,  dārzeņiem – ietilpst arī ķērpji, kurus zoodārzs pasūta Somijā. Un 20 eiro ir tieši tik daudz, cik izmaksā vienas dienas porcija.

Ziedotāju saraksts tiks publicēts zoodārza mājaslapā, savukārt dienas labdara vārds būs arī uzrakstīts īpašā stendā pie ziemeļbriežu aploka.

Šogad Ziemas naktis sāksies 25. novembrī un ilgs līdz 8. janvārim. Ieejas biļešu kases strādās līdz 19.30, iekštelpu ekspozīcijas būs atvērtas līdz 20.30, savukārt pa izgaismotajām zoodārza takām varēs staigāt līdz pulksten 21.00.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti