Dienas ziņas

Lidmašīnas ārkārtas nosēšanās aptur lidostas darbu

Dienas ziņas

Rēzeknes novadā ražo un eksportē bioloģisko medu

Naukšēnu jaunieši ar rudens veltēm ciemojas Līgatnē

Naukšēnu jaunieši ar rudens veltēm ciemojas pie zvēriem Līgatnē

Rudens ir ražas laiks, kad arī Līgatnes dabas taku dzīvniekiem ir iespēja tikt pie kāda kāruma, kas ikdienā netiek iekļauts viņu ēdienkartē. Šogad jau otro gadu pēc kārtas Naukšēnu jauniešu centra bērni savas savāktās un arī iedzīvotāju saziedotās rudens veltes paši nogādāja Līgatnē, kur pie šiem kārumiem tagad tiks gan brieži, gan lāči, gan arī citi zvēri.

Šis ir jau otrais gads, kad Naukšēnu jaunieši ar rudens veltēm dodas uz Līgatnes dabas takām. Pirmajā gadā atsaucība bija liela, bet pārsvarā tika vesti āboli, savukārt šogad savākta lielāka dārzeņu un augļu daudzveidība un arī savesto maisu ir vēl vairāk.

"Pagājušajā gadā cilvēki kaut ko pieziedoja klāt. Vairāk jau mēs paši lasījām, aizbraucām pie zemniekiem, kas ir pazīstami. Kartupeļus, burkānus vedām," stāsta naukšēnietis Kārlis Pūce.

Naukšēnu jauniešu draudzība izveidojusies pirms diviem gadiem, kad Līgatnes dabas taku zvērkope Velga Vītola viesojusies Naukšēnos.

"Velga Vītola bija pie mums atbraukusi uz bibliotēku, bija tikšanās, un tā pamazām aizsākās šī tradīcija. Tā mēs braucam jau otro gadu. Šogad ir vairāk kartupeļi, āboli - mazāk un arī burkāni, graudi un viss pārējais," atklāj Naukšēnu novada sabiedrisko attiecību speciāliste Nora Kārkliņa.

Naukšēnu jauniešu centra sagādātie labumi zvēriem būs kā papildus barība ar kuras palīdzību tiks dažādota dzīvnieku barības deva.

"Gurķi noteikti aizies lāčiem, es jau ieraudzīju gurķus, pārējo es, protams, skatīšos vēl. Tūlīt es aiznesīšu stirnām ābolu spaini, tad mans alnis Fredis, ļoti slavenais, ja, tas noteikti dabūs pārējos ābolus, ja tur nepaliks vēl drusciņ pārējiem aļņiem. Un tad aļņiem un briežiem, stirnām, lāčiem, cūkām, protams," saka Līgatnes dabas taku zvērkope Velga Vītola.

Kā noskaidrojām, rudenī dažādus pašu izaudzētus labumus uz Līgatni ved daudzi.

"Tas ir tā ļoti mīļi un jauki dot atbalstu arī dzīvniekiem, un pārsvarā privātie, kādreiz brauc apskatīt tā kā dzīvniekus, tad paņem līdzi, paprasa, ko jums vajag, vai tur ābolu maisiņu, vai arī burkānus vai bietes sarkanās, nu, jebkādas dārza veltes," turpina Velga Vītola.

Šīgada Naukšēnu jauniešu centra brauciens uz Līgatni tika īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas finansējuma ietvaros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt