Dienas ziņas

Valdību papildina ar četriem ministriem

Dienas ziņas

Madonā sākas iepriekšējā balsošana

Nacionālajā botāniskajā dārzā darbojas audio gids

Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī ieviests audiogids

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Nacionālā botāniskā dārza (NBD) Salaspilī apmeklētāji augu valstību tagad var iepazīt,  klausoties audiogidu savā viedtelefonā. Audiogids dod brīvību apmeklētājam nesteidzīgi izstaigāt piecas takas āra ekspozīcijā un oranžērijā un klausīties stāstus par augiem.

Ienākot botāniskajā dārzā Salaspilī, apmeklētājus sagaida stends – instrukcija par to, kā tikt pie audiogida.

Audiogids piedāvā iziet raibo taku, ziedu taku, oranžēriju, dendrologa taku un saimnieka taku. Audiogids izstāstīs stāstus par 100 objektiem – ne tikai par augiem un kokiem.

“Ir, piemēram, stāsts par komposta kaudzi.  Arī tā ir lieta, kas varētu interesēt kādu saimnieku, – kā tad izveidot labāk kompostu. Ir arī stāsts par dendrohronoloģiju, kas attiecas uz kokiem,” stāstīja NBD izglītības speciāliste Dace Maizīte.

Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī ir lielākā augu, kā arī reto un aizsargājamo augu kolekcija Ziemeļeiropā. Te ir 14 tūkstoš augu dažādību – sugas, šķirnes, varietātes, hibrīdi.

Audiogids atslogos darbinieku ikdienu, jo katru dienu viņiem ir jāatbild uz neskaitāmiem apmeklētāju jautājumiem – kas tas ir par augu, kā kopt, kāpēc vīst veikalā nopirktā puķe utt. 

“Bieži vien no mums sadzird kaut ko tādu, kas ne prātā nenāca. Jaunus interesantus faktus, tas, protams, fascinē un patīk, pārsteiguma efekts. Viņi atnāk uz botānisko dārzu, – nu, kas te ir,  puķes vien. Bet, ja tu pastāsti, izrādās, ka nemaz tik vienkārši nav,” stāstīja NBD Izglītības un informācijas nodaļas vadošā speciāliste Ludmila Višņevska.

“Ir cilvēki, kuri ienāk veikalā kaut ko nopirkt  un ļoti vēlas, lai pārdevējs viņam ļoti palīdz. Ir cilvēki, kuri ciest nevar, ka viņam kāds uzmācas. Tāpat tas ir šeit botāniskajā dārzā. Daži ļoti alkst pēc kontakta ar gidu pēc stāsta. Citi labprāt staigā savā nodabā un iepazīst objektus. Un to mums palīdz mūsu audiogids,” sacīja NBD izglītības speciāliste Maizīte.

Audiogida stāstus veidojuši un ierunājuši paši NBD darbinieki. Tos var klausīties, arī  neizejot no mājas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti