Ķepa uz sirds

Sūtām dāvanu dzīvniekiem uz patversmēm

Ķepa uz sirds

Zivs Robis

Katrīna Gupalo un Andrejs Osokins ciemoe pie Ķirbīša

Mūziķi Osokins un Gupalo gatavi patversmes suni Ķirbīti apmācīt klavierspēlē

Jaunas mājas patversmes dzīvniekam piekritušas meklēt divas uzlecošās klasiskās mūzikas zvaigznes: pianists Andrejs Osokins un viņa mīļotā – dziedātāja, pianiste un komponiste Katrīna Gupalo. Abi mūziķi gatavi patversmes suni Ķirbīti apmācīt klavierspēlē.

Abiem mūziķiem pirms tikšanās ar Ķirbīti ir neliels satraukums. Katrīna cer ne tikai uz suņa tieksmi pēc kārumiem, bet arī uz Ķirbīša muzikalitāti. Andrejs, kas nesen sācis pasniegt arī meistarklases, pat cer, ka sunim varēs kaut ko iemācīt.

Ķirbītis tika atrasts klaiņojam Ogres apkārtnē. Varēja redzēt, ka viņam kādreiz ir bijušas mājas, jo ap kaklu bija palikusi kakla siksna. Taču neviens Ķirbīti nemeklējis. Visticamāk, viņš vienkārši izmests uz ielas.

Ķirbītis ir ļoti mīļš un sirsnīgs, labu raksturu, piemērots ģimenēm ar bērniem, labi satiek ar citiem dzīvniekiem. Piemērotāks tomēr būtu dzīvei mājā, ne dzīvoklī.

Abi mūziķi piepilda Ķirbīša vēlmi doties pastaigā. Pa ceļam trijotne iegriežas Mūzikas akadēmijā, kur Ķirbītim ir iespēja sevi izmēģināt mūzikā. Mūziķu pirmie iespaidi par Ķirbīti ir labi. "Viņš ir ļoti enerģisks, kaislīgs, ļoti priecīgs un daudz kustas," vērtē Andrejs.

Katrīnai Ķirbītis rada ilgas pēc mazliet mietpilsoniskas laimes – rimtas dzīves, lielas mājas ar suni.  Tas gan nenotiks drīz. "Mēs plānojam daudz spēlēt koncertus. Tā ir ļoti liela atbildība, dzīvniekam vajag veltīt ļoti daudz laika," skaidroja Andrejs.

Bieži tiek jokots, ka jaunajiem pāriem pirms bērnu audzināšanas nebūtu slikti patrenēties un pamēģināt izaudzināt suni. Andrejs tam īsti nepiekrīt un domā, ka labāk ir, ja bērns aug kopā ar suni.

Secinājums ir viens – klavieres nav Ķirbīša instruments. Taču profesionāļu muzicēšana viņam patīk.

Grūti pateikt, vai Ķirbītis saprot angliski vai viņu vairāk uzrunā balss intonācijas, bet Elvisa Preslija maigā mīlas dziesma “Love me tender” viņam ļoti patīk, un izskatās, ka viņš pat saprot vārdus.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti