Mongolijā arvien lielāku uzmanību izpelnās reta dzīvnieku suga – jaks

Arvien lielāku uzmanību Mongolijā gūst biezspalvaino jeb mataino vērsim līdzīgo dzīvnieku – jaku festivāls. Tas piesaista gan vietējos, gan ārvalstu skatītājus un atgādina par nomadu dzīvi. Ar tā organizēšanu varas iestādes cer panākt tūrisma uzplaukumu valstī.

Vesels ganāmpulks jaku tiek sapulcināts Mongolijas stepēs. Katru gadu šie īpatnie vērsim līdzīgie dzīvnieki piedalās festivālā, kas gūst arvien lielāku sabiedrības uzmanību.

Šogad piedalās aptuveni 300 jaki, kas šeit ieradušies no dažādām valsts nomalēm. Mongolijā ir otrā lielākā jaku populācija aiz Tibetas. Bet citās pasaules malās tie ir reti sastopami.

"Jaks ir šī valsts reģiona simbols. Daudzi gan domā, ka Mongolijas simbols ir zirgs. Bet otrs simbols – jaks. Tas ir tāpēc, ka jaku nav tik daudz un tie reti sastopami citviet pasaulē," stāstīja festivāla organizators Otgonbatārs.

Par skaistākajiem jakiem atzīst tos ar lielākajiem ragiem un garāko spalvu – tie arī ir vērtīgākie jaku dūnu ražošanai, kas ir biezāka un stiprāka šķiedra par kašmiru. No jakiem ražo arī biezpienu, sieru un gaļu.

Novērtēt reto dzīvnieku sugu šeit ieradušies ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī tūristi. Mongolijā ilgstoši tika ierobežots tūrisms komunistiskās valdības dēļ, bet kopš 90. gadiem šī nozare palēnām sāk atplaukt.

Visvairāk ieceļo no tuvākajām kaimiņvalstīm – Krievijas, Ķīnas un Dienvidkorejas.

Mongolija ir unikāls un nepietiekami izpētīts tūrisma galamērķis, kas piedāvā elpu aizraujošus skatus ar neskarto dabu un nomadisko kultūru. Urbanizācijas dēļ šī kultūra gan arvien vairāk tiek atstāta novārtā – tāpēc jaku festivāls ir piemērots tiem, kas vēlas uz brīdi atkal izbaudīt šo dzīvesveidu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti