Rīta Panorāma

Krāšņais Mākslas muzejs «Rīgas Birža»

Rīta Panorāma

Ar laikmetīgās dzejas lasījumiem svinēs Raiņa dzimšanas dienu

Mjanmā atgriežas Birmas kaķi

Mjanmā atgriežas valsts simbols - Birmas kaķi

Desmit gadus pēc īpašas programmas sākuma Birmas kaķi atgūst Mjanmas simbola godu. Šie kaķi tiek audzēti un izplatīti Inles ezera apkārtnē. Zīmīgi, ka pirms vairāk nekā 70 gadiem Mjanmā Birmas kaķi tika uzskatīti par izmirušiem.

Inles ezera apkārtnē Mjanmā atrodas īpašs rezervāts, kur dzīvo vairāk nekā 30 kaķu. Šajā vietā tiek audzēti Birmas sugas kaķi, kas Mjanmā, kas agrāk tika dēvēta par Birmu, izmira pirms 70 gadiem.

Kaķu audzētāji priecājas, ka pirms desmit gadiem uzsāktā Birmas kaķu aizsardzības programma ir devusi vērā ņemamus rezultātus.

Vairākus gadsimtus Birmas kaķi ir dzīvojuši augstākajos sabiedrības slāņos, arī dažādās pilīs un tempļos. Arī šodien Inles rezervātā kaķiem tiek nodrošināti īpaši labi apstākļi – tie tiek baroti ar zivīm, dažādiem rīsu produktiem un gaļu.

“Rezervātā dzīvojošie kaķi ir ļoti veselīgi. Viņi ir spēcīgi. Kaķi šeit var labi paēst, labi izgulēties. Tas nozīmē – dzīvot veselīgos apstākļos,” stāsta veterinārārste Dži Dži Teina.

Kaķu dzīvošana rezervātā ir paredzēta, lai Birmas kaķu suga pilnvērtīgi atgrieztos tās dzimtenē. Vietējiem iedzīvotājiem ir iespēja rezervātā dzimušos kaķus adoptēt.

Vietējie iedzīvotāji priecājas, ka Inles rezervātā dzīvojošie kaķi desmit gadus pēc projekta sākuma atkal kļūst par vienu no valsts simboliem.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti