Klausītājs

Īsfilmu ciks «Klausītājs 2». 3. sērija. Vecums ir cūcība

Klausītājs

Klausītājs 2. Īsfilmu cikls. 3. sērija. Vecums ir cūcība

Klausītājs 2. Īsfilmu cikls. 2. sērija. Mīluļi

Mīlēšanai un nokaušanai. Latvijas – Igaunijas pierobežas cilvēku mīluļi

Pierobežā cilvēks un viņa mīluļi – zirgi, aitas, suņi, govis un citi lopi - ir cieši saistīti vienā veselumā. Vienam bez otra nav iespējams dzīvot un izdzīvot. "Dokumentālista" piezīmes. 

Karīna

Karīna mācās par veterinārārsti Jelgavas Lauksaimniecības universitātē un lopu kaušanas mākslu pie sava radinieka Kaspara. Viņai ļoti patīk govis, jo tām ir lielas apaļas acis.

Karīna māk noķert aitas pirms kaušanas.

Viņa mīl savus mīluļus un nokauj. Barības ķēde noslēdzas pie galda ar garšīgu jēra gaļas zupu.

Mīlulis tiek notiesāts. Veselīgs mīlulis un veselīga jēra gaļas zupa. Tieši tāpēc Karīnai patīk dzīvot pie pašas Igaunijas robežas. Te viss ir veselīgs. Gaiss, ūdens, zāle un mīluļi. Karīnu neuztrauc mīluļa nokaušana. Gaļu taču gribas! Lai vai cik liela lopiņu mīlestība, tomēr vēders ir tas kungs visaugstākais.

Ilga ar suni

Ilga

Ilga saka, ka no desu darbnīcas ir izglābusi vairākus zirgus. Ar tiem kopā viņa dzīvo jau no bērnības. Ilga saka, ka zirgi esot viņas banka. Tā banka ļauj viņai izdzīvot pārsimt metrus no Latvijas – Igaunijas robežlīnijas Arakstē. Cilvēciskā vientulība starp daudziem zirgiem. Viņa glābj tos no desu darbnīcas, bet zirgi glābj Ilgu no nabadzības un vientulības meža vidū.

Savam un suņa priekam, viņa ir iemācījusi bez ierunas klausīt, un turēt siera gabalu uz deguna gala, kamēr netiek dota komanda gardumu apēst.  Ilga saka, ka laikam nav iemācījusies mīlēt sevi. Asaras sariešas viņas acīs. Īsu brīdi iestājas klusums, un Ilgas acu skats pieķeras viņas mīluļu ganāmpulkam, kuru var redzēt caur virtuves logu.

Raili ar zirgu

Gints un Raili

Ginta un Raili mīlas stāsts ir sācies, pateicoties zirgiem. Gintam ir zirgu vedamā mašīna, bet Raili māja pie pašas Latvijas robežas, bet Igaunijas pusē. Vadājot mīluļus, Gints iepazinās ar Raili. Tagad abi dzīvo Igaunijā, audzina un lolo zirgus, kuri piedalās jāšanas sporta sacīkstēs.

Netālu no mājas Raili ir ierīkojusi savādu vietu. Katram viņas mirušajam zirgam tur ir uzstādīts akmens, kas liek atcerēties viņas mīluļus. Pati Raili arī gribētu tajā vietā palikt, kad tiks aizsaukta pie saviem zirgiem. No malas raugoties, rodas sajūta, ka šajā nelielajā zemes pleķītī pierobežā valda pilnīga harmonija, kuru uztur zirgi, Gints un Raili.

Gints ar zirgu
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt