Mīlas trīsstūris melno stārķu ģimenes ligzdā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Putnu draugi līksmo – mājas atgriezušies abi melnie stārķi, un var sākties pāra ģimenes dzīves vērošana tiešraidē. Pērn melno stārķu ģimene bija viena no populārākajām ligzdu translācijām.

Pirmais putns melno stārķu ligzdā ieradās pirms desmit dienām. Tēviņš Ozols cītīgi sargāja un iekārtoja ligzdu – stiprināja ar jauniem zariem un oderēja ar svaigām sūnām.

Bet mamma Zīle kā nerādījās, tā nerādījās. Līdz ceturtdien, 7.aprīlī, ligzdā ielidoja  otrs putns - jauna mātīte. Ozols, acīmredzot zaudējis cerību sagaidīt savu pērnā gada sievu, pakļāvās svešinieces valdzinājumam.

Taču pēc pāris stundām Ozols kļuva tramīgs. Acīmredzot, viņš pēkšņi saklausīja tuvojamies pazīstamo spārnu vēzienu skaņas. Mājās atgriezās Zīle! Ar vienu knābja tvērienu viņa izmeta svešo dāmu no ligzdas. Ozols vēl kādu brīdi taisnojās sievai par sānsoli.

Orninotogs Māris Strazds saka – melno stārķu populācijā tēviņu ir vairāk nekā mātīšu. Tādēļ ir novērots īpašs gadījums. Viņš arī brīdina –  iespējams, jaunā mātīte nebūs devusies prom un konflikts starp dāmām var arī turpināties. Bet tas var novest pie nesekmīgas ligzdošanas.

Pērn ligzdai bija aptuveni 620 tūkstoši skatītāju.

Latvijas Dabas fonds un portāls Dabasdati.lv no 24.marta nodrošina iespēju sekot līdzi notikumiem melno stārķu ligzdā, pie kuras uzstādīta tiešraides kamera. Tiešsaistē vat vērot arī jūras ērgļa un vistu vanaga ligzdas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti