Panorāma

Galvaspilsētā cīņa ar graustiem izmaksā pusmiljonu

Panorāma

Gada inflācija augustā – 2,8%

Izglābtais lūšu mazulis laimīgi nonāk Zoodārzā

Mežstrādnieks izglābj lūsēnu un nogādā Rīgas zoodārzā

Meža darbus Viļakā pirmdien apturēja pieklīdis lūšu mazulis, kas nogādāts Rīgas zoodārzā. Pagaidām nav zināms, vai dzīvnieks ir novārdzis vai saslimis, taču šāda varbūtība pastāv, norādīja zoodārzā. Dzīvnieks ir tik mazs, ka bez mātes vēl nevar izdzīvot.

Mežstrādnieks Jānis Klindžāns pirmdien mazo lūseni no pašas pierobežas veda uz Rīgas zoodārzu. "Principā visu ceļu gulēja. Mierīgi. Laikam ir sagurusi," stāstīja Klindžāns.

Viņš stāstīja, ka, pirmdien no rīta pie traktora operatoriem pieklīda lūšu mazulis, kuru viņi bailīgi iemūžināja, bažījoties, ka kaut kur varētu būt arī mamma, un devās tālāk strādāt uz cirsmu. 

"Pēc kāda laika uz traktora riepas uzlēca virsū kaķēns un tālāk bija bīstami strādāt," skaidroja Klindžāns.

Lūsi nogādāja karantīnas zonā. Zooloģiskā dārza runasvīrs Māris Lielkalns apstiprināja, ka šādā veidā zoodārzā arī iepriekš nonākuši lūšu mazuļi - parasti augustā, septembrī.

Šogad dzimušie lūšu mazuļi patlaban ir trīs līdz četrus mēnešus veci, un šādā vecumā viņi vēl nav patstāvīgi un bez mātes neizdzīvo.

"Tas, kurš ir nošķīries, sabīstas, un tā var veidoties noklīšana viena mazuļa gadījuma dēļ. Lūšu mazuļi vēl ir ļoti bezpalīdzīgi, viņi šai laikā pārtrauc baroties ar pienu. Bet paši viņi neko nomedīt nespēj," pastāstīja Latvijas mežzinātnes centra "Silava" vadošais pētnieks Jānis Ozoliņš.

"Apkārtnē ir ļoti maz māju, un lielās šosejas arī ir diezgan tālu no tās vietas, kur mēs strādājam. Grūti pateikt, kas noticis ar mammu, bet, visticamāk, nebija mammas, jo viņa bija ļoti uzstājīga un izvēlējās palikt," stāstīja Klindžāns.

Zoodārza priekšnieks, kas arī sagaidīja jauno iemītnieci, atzina, ka lūsenes uzvedība, nebaidoties no cilvēkiem, ir savvaļas zvēram netipiska.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti