Mežacūka kļūst par 2015.gada dzīvnieku Latvijā un Igaunijā

Mežacūka ('Sus scrofa) izvēlēta par 2015.gada dzīvnieku Latvijā un Igaunijā. Abās valstīs izsludināts fotokonkurss "Meža cūka – īsta cūka”, vēsta Latvijas Dabas muzejs (LDM).

Mežacūka ir lielākais cūku dzimtas pārstāvis pasaulē un par godu nominācijai LDM ir atklāts meža cūkai veltīts stends. Visa gada garumā paredzēti vairāki mežacūkai veltīti pasākumi. 24.janvārī notiks "Ģimenes diena", savukārt sadarbībā ar Igaunijas dabas žurnālu izsludināts fotokonkurss "Meža cūka – īsta cūka”.

Pirmo reizi gada dzīvnieka nominācijas vēsturē Gada dzīvnieks nav aizsargājamo sugu sarakstos, tomēr tā atpazīstamība sabiedrībā pēdējo gadu laikā ir ievērojami augusi sakarā ar Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatīšanos Latvijā. Turklāt 2014.gada "Rudens svētkos" muzeja apmeklētājiem bija iespēja izvirzīt nominācijas kandidatūras. 2014.gada dzīvnieks bija pelēkais vilks.

Sestdien, 24.janvārī, no plkst.11 līdz 16 notiks ģimenes diena "Gada dzīvnieks 2015". Pasākumā būs iespēja uzzināt vairāk par mežacūku, kurās vietās Latvijā tā dzīvo, ko ēd, ko dara ziemā un ko vasarā. Mežacūkas Latvijas teritorijā parādījās vairāk nekā pirms deviņiem tūkstošiem gadu. To izplatība Latvijā strauji augusi 20.gadsimta otrajā pusē. Liela uzmanība pēdējos gados pievērsta ĀCM, kas diemžēl kopš 2014.gada ir problēma arī Latvijā. To un citus interesantus faktus par Gada dzīvnieku varēs noskaidrot, apmeklējot janvāra ģimenes dienu, kur tiks risināti arī interaktīvi uzdevumi.

Dabas tīmekļkameru vietne "Looduskalender.ee" Igaunijā sadarbībā ar dabas žurnālu "Loodusesõber" („Dabas draugs”) un LDM izsludinājusi fotokonkursu “Meža cūka – īsta cūka!”.

Mežacūka ir pasludināta par "Gada dzīvnieku 2015" abās valstīs – Latvijā un Igaunijā.

Fotokonkursā tiek pieņemtas agrāk nepublicētas fotogrāfijas arī no Latvijas dabas draugiem, iesniedzēji aicināti dalīties ne tikai ar pašu mežacūku fotogrāfijām, bet arī ar fotoattēliem, kuros redzamas mežacūku darbības pēdas dažādās situācijās. Fotogrāfijai jāpievieno stāsts par fotogrāfijā iemūžināto satikšanos ar mežacūku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti