Meža ugunsgrēki ASV ievērojami pasliktinās gaisa kvalitāti nākotnē

Milzu meža ugunsgrēku vilnis ASV rietumos tuvākajās desmitgadēs arvien vairāk ietekmēs desmitiem miljoniem amerikāņu un piespiedīs viņus dzīvot ievērojami lielākā gaisa piesārņojumā nekā šobrīd, raksta sciencedaily.com, atsaucoties uz Jeila un Hārvardas Universitātes pētnieku kopīgu darbu.

Pētnieki izskaitļoja līdz šim notikušo un vēl tikai gaidāmo meža ugunsgrēku radīto gaisa piesārņojumu un secināja, ka līdz gadsimta vidum vairāk nekā 82 miljoni iedzīvotāju izjutīs „dūmu viļņus”. Proti, pēc mežu ugunsgrēkiem dūmi varētu apņemt ļoti plašas teritorijas, ievērojami pasliktinot gaisa kvalitāti.

Visticamāk, ka mežu ugunsgrēku radītie „dūmu viļņi” visvairāk skars Ziemeļkaliforniju, Rietumoregonu un lielos līdzenumus. Tie apņems gan tās teritorijas, kurās jau šobrīd šad tad ir manāmi "dūmu viļņi", gan teritorijas, kurās tie līdz šim nav bijuši.

Jeila universitātes pētniece, doktore Jia Koko Liu uzsver, ka „dūmu viļņi” būs ilgāki, ar lielāku ietekmi uz cilvēka veselību un klimata pārmaiņu dēļ biežāki. Pārmaiņām būs arī lielākas ekoloģiskās un ekonomiskās sekas.

Liu akcentē, ka ir nepieciešams izveidot brīdinājuma un palīdzības programmas to teritoriju iedzīvotājiem, kurus nākotnē skars "dūmu viļņi".

Ziņots, ka lieli meža ugunsgrēki ir bijuši ne tikai ASV, bet arī Kanādā, Austrālijā, kā arī Krievijā, Sibīrijā, kur izveidojušies meža ugunsgrēku dūmi atplūda pat uz Latviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti