Melnā stārķa ierašanās: Diena, kad Ozols bija Zīle

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Pagājušajā nedēļā sapratām, ka jūras ērgļu pāris — Raimis un Meitene — tikai spēlē ģimeni. Kamēr vistu vanagiem, kuru dzīvi arī var vērot Latvijas Dabas fonda tiešsaistes kamerās "dabasdati.lv", ir izdēta jau piektā ola, jaunākajā pieci.lv putnu seriāla sērijā vairāk par melnā stārķa ierašanos.

Sēlijas pusē klusa aprīļa pēcpusdiena. Saule met līkumus palielajā ligzdā, kurā aprīļa pirmajā dienā atgriezās viens no tās saimniekiem. Jādomā, ka tas ir Ozols. Nu, melnais stārķis, ko dabasdati.lv forumieši nosaukuši par Ozolu, viņš šai ligzdā saimnieko jau divus gadus.

Taču pirmie prieki nāk ar šaubām. Aktīvākie foruma lietotāji pamana, ka Ozols taču nemaz neizskatās pēc Ozola. Ne melnīgsnējās splavas, ne garās sarkanās kājas neatgādina Ozola stalto un ierasto stāvu.

Ir versija, ka tā ir Zīle — viņa kopā ar Ozolu iepriekšējos divus gadus iekārtoja ligzdu. Kāds pieļauj, ka tie vienkārši ir divi stārķi, kuri ligzdā nesēž kopā.

Tiek ievietotas pagājušā gada melno stārķu fotogrāfijas un salīdzinātas ar jaunajiem ekrānšāviņiem. Ir vai nav Ozols? Divi vai viens putns?

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Linaliesma, aplūkojot attēlu, ir pilnīgi pārliecināta, ka tas ir Ozols. "No šī rakursa īsti Ozoliskas kājas". Citi norāda, ka Ozols bijis saimnieciskāks, esot nesis zariņus un uzkopis ligzdu, šis tā nedara.

Ornitologs Jānis Ķuze norāda: "Tas ir ļoti spekulatīvi. Mēs redzam, ka viņš ir sācis saimniekot pa ligzdu, sācis nest sūnas. Un principā tajā brīdī, kad atgriezīsies otrs putns, ligzdas atjaunošana notiks krietni intensīvāk, bet to vai tas ir vai nav tas pats putns, nu, gadījumos, kad putni nav gredzenoti, ir ļoti spekulatīvi.”

Tātad — neviens joprojām nezina, vai tas ir Ozols. Un ja tā, tad kur ir Zīle?

Melnie stārķi migrē vienatnē un tas ir tikai normāli, ja sākumā atlidojis viens, saka Ķuze. Viņš domā, ka mātīte varētu atlidot tuvākajās dienās. Otra iespēja — viņa ir gājusi bojā.

Tad šim melnā stārķa tēviņam būs jameklē jauna mātīte. Un tas, kā stāsta ornitologs, var beigties dažādi — putns šo sezonu var pavadīt arī viens.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti