Mārtiņš Rubenis palīdz atrast mājas pamestam kaķēnam

Divkārtējais olimpiskais medaļnieks kamaniņbraukšanā Mārtiņš Rubenis kopā ar LTV raidījumu "Ķepa uz sirds" devās uz patversmi pildīt iespējamo misiju - kādam kaķēnam dot vārdu un palīdzēt atrast saimniekus. 

Mārtiņš Rubenis ir pirmais sportists neatkarīgās Latvijas sporta vēsturē, kurš izcīnījis medaļu ziemas olimpiskajās spēlēs. Šobrīd viņš pilda kamaniņu braukšanas trenera pienākumus. Citiem zināms kā alternatīvās mūzikas dīdžejs DJ Betons un sabiedriski aktīvs cilvēks, kas cīnās par cilvēktiesību ievērošanu Ķīnā, un arī dzīvnieku draugs.

Mārtiņš nupat atgriezies mājās no Amerikas, kur mazā pilsētiņā Ņujorkas štatā pavadīja vairāk nekā gadu.

"Bija vajadzīgas pārmaiņas, lai spētu novērtēt to vietu, no kurienes nācis," norāda Mārtiņš Rubenis, kuram visvairāk pietrūkusi mūsu jūra.

Sastapies arī ar baumām un apkārtējo neizpratni. Uz ASV  Mārtiņš Rubenis devās pie saviem ticības brāļiem no kustības “Faluņ Dafa”, atgriešanās gan nenozīmē, ka būtu mainījušās reliģiskās simpātijas.

Mārtiņš šobrīd uzņēmies trenera pienākumus Latvijas junioru izlasei kamaniņu sportā. Jūt lielu atbildību un atceras savas autoritātes, kad pats trenējās un piedalījās sacensībās.

Sportists uzskata, ka vislabākā palīdzība otram ir paša piemērs. Šobrīd Mārtiņa palīdzību gaida kāds īpašs kaķis, kam sportists palīdzēs meklēt mājas.

Mārtiņam vienmēr bijuši kaķi. Pirmo pūkaini Mārtiņš nopircis par pieciem rubļiem, kad mācījies 3.klasē. Mamma puikam bija iedevusi naudu, lai nopērk kedas.

Mārtiņš kaķiem ļoti patīk, tie uzreiz nāk pārbaudīt, kā viņš māk glaudīt un izvilināt murrāšanu. Latvijas Televīzijas raidījums "Ķepa uz sirds" novēroja, ka kaķi Mārtiņam burtiski līp klāt. Bet sava kaķa Mārtiņam šobrīd nav.

Patversmē par savu krustbērnu Mārtiņš izvēlas runci, kas viņam atgādina paša kādreizējo kaķi, kuru sauca Herkuless. Un izskatās, ka runčukam krusttēvs dos šādu vārdu. Runcis kādreiz bija mājas kaķis, kurš tika izmests uz ielas. Mēģināja iedzīvoties ielas kaķu kolonijā, bet tika no turienes padzīts. Nelaimes gadījumā zaudēja asti, bet tas viņa cēlo izskatu galīgi nemazina. Herkuless noteikti nebūšot kaķis, kas zvilnēs tikai dīvānā, vērtē Mārtiņš.

Cerams, ka jaunais vārds runčukam nesīs veiksmi. Lai arī Herkuless savulaik piedzīvojis nodevību, viņš ir gatavs atkal uzticēties cilvēkam. Tāpēc Mārtiņš aicina nākamo Herkulesa saimnieku nekavēties un pieteikties satikšanās mirklim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti