Makšķerēšanai nepieciešams iegādāties atļaujas

Vasaras sākums ir tas laiks, kad cilvēki visaktīvāk iegādājas makšķerēšanas atļaujas, jo siltais laiks tos mudina doties pie dabas. Par makšķerēšanu vai vēžošanu bez attiecīgās atļaujas var saņemt sodu.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra pārstāvis Miķelis Peisnieks norāda, ka makšķerēšanas karte nedod tiesības makšķerēt visu un bez ierobežojumiem. Ir jāseko līdzi tam, ko konkrētajā laikā ir atļauts makšķerēt.

„Makšķerēšanas kartes ir nepieciešamas Latvijas publiskajās ūdenskrātuvēs, visās, ja vēlaties makšķerēt, vēžot vai nodarboties ar zemūdens makšķerēšanu. Makšķerēšanas kartes ir divu veidu, viena ir, kas derīga trīs mēnešus, un otra, kas ir derīga vienu gadu. Tas ir kalendārā gada ietvaros. Ir viena makšķernieku grupa, kas dodas makšķerēt gan ziemā, gan vasarā. Tie pamatā šo karti nopērk jau gada sākumā. Tuvojoties vasarai atkal ir liela daļa makšķernieku, kas izvēlas makšķerēt no laivām, kas ir tikai ar 1. maiju atļauts un tad atklājas arī spiningošanas sezona ezeros. Tad ir ļoti liela aktivitāte aprīļa beigās un maija sākumā, kad dienas arī paliek siltākas un ir patīkamāk doties pie dabas," klāsta Peisnieks.

Miķelis PeisnieksKristaps Feldmanis

  Saskaņā ar Ministru kabineta 2009.gada 11.augusta noteikumu Nr.918 „Noteikumi par ūdenstilpju un rūpnieciskās zvejas tiesību nomu un zvejas tiesību izmantošanas kārtību” pielikumu makšķerēšanas gada kartes maksa ir 14,23 eiro (ar PVN), bet makšķerēšanas īstermiņa karte (trim mēnešiem) ir 7,11 eiro (ar PVN).

  Svarīgi!

  1. Makšķerēšanas karte ir nepieciešama arī vietās, kur noteikta licencētā makšķerēšana.
  2. Karte nav nepieciešama personām vecumā līdz 16 gadiem un personām, kas vecākas par 65 gadiem, kā arī invalīdiem.
  3. Makšķerēšanas karte būs derīga tikai uzrādot to kopā ar personu apliecinošu dokumentu.

  Makšķerēšanas kartes varat iegādāties arī internetā - www.makskeresanaskarte.lv

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Vide un dzīvnieki
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti