Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds III

Ķepa uz sirds I

Mājdzīvnieku higiēna un vakcinācija ierobežo slimību izplatīšanos

Vai cilvēki var inficēties ar slimībām, ar ko slimo viņu četrkājainie draugi un  acuraugi? Tieši šādu jautājumu uzdod kāda raidījuma „Ķepa uz sirds” skatītāja.

Šis ir  stāsts par daudzām sen zināmām, bet bieži piemirstām patiesībām, kā higiēna un dzīvnieku vakcinācija. Otrkārt, ja kādam rodas bažas, vai tikai mans suns vai kaķis neinficē mani un manu ģimeni ar kādu četrkājainajiem draugiem raksturīgu slimību, jāpievērš uzmanība veterinārārstu teiktajam. Veterinārārste Lita Kanopore saka - ja suns, kaķis, trusis vai jebkurš cits mājdzīvnieks šķauda, tas nenozīmē, ka saimnieks tūlīt pievienosies šķaudītāju kompānijai.

Latvijas klimatu ir ļoti iecienījušas blusas, tādēļ šo mazo parazītu klātbūtne nebūt neliecina par saimnieces netīrību. Suns vai kaķis blusām ir tikai maltīte vai transporta līdzeklis, dzīvo viņas smiltīs, mājas paklājos un mīkstajās mēbelēs. Īpaši jāuzmanās ir pirmo stāvu iedzīvotājiem.

Īpaši pavasaros parkos un citās zaļajās zonās nesavāktās suņu fekālijas rada ne tikai vizuāli nepievilcīgu skatu, bet ir drauds arī cilvēka un dzīvnieka veselībai. Dzīvnieka regulāra attārpošana var neko nedot, ja aiz saviem mīluļiem nesakopsim viņu tualeti.

Savukārt ārsts imunologs-alergologs Lauris Līcītis uzsver - ja jūsu mājdzīvnieks saslimis, lai kā gribētos viņu lieku reizi apčubināt un pažēlot, labāk ievērot piesardzību un mīluli uzticēt vispirms vetārstam.

Mājdzīvnieku saimniekiem jāatceras un jāņem vērā, ka jebkuras slimības – gan cilvēkam, gan dzīvniekam raksturīgās - mainās. Mainās slimības ierosinātāju īpašības, mainās slimību norise. Tāpēc ne savai, ne dzīvnieka higiēnai un vakcinācijai nedrīkst piešķirt otršķirīgu nozīmi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti