Panorāma

Panorāma

Panorāma

ASV viceprezidents Maiks Penss viesojas Polijā

Turpina lūgt par jūru

Lūgšana pie jūras turpina tradīciju; ūdeņu tīrību apdraud jauni riski

Tikai retais atceras, ka pirms 30 gadiem daudzviet jūrā piesārņojuma dēļ nevarēja peldēties. Tagad situācija mainījusies,  taču jūru tik un tā apdraud piesārņojums. Tādēļ  arī 1. septembrī 31. gadu pēc kārtas pie Baltijas jūras tika rīkots aizlūgums.

Atmodas priekšnojautās akcija "Lūgšana pie jūras" radīja plašu sabiedrības rezonansi, pulcējot un apvienojot vairākus tūkstošus Baltijas valstu iedzīvotāju. Svētdien uz pasākumu atnākuši tikai daži desmiti, taču joprojām cilvēka spēkos ir ietekmēt jūras tīrību. 

"Spriežot pēc tā, ka Jūrmalā tagad var peldēties, piesārņojums ir mazinājies, bet ne izskausts," teica Zaļās brīvības muzeja vadītāja Lelde Stumbre. 

Nozīmīgu piesārņojumu rada intensīvā lauksaimniecība visās Baltijas valstīs, ir arī pārmērīga nozveja. Turklāt regulāri parādās jauni apdraudējumi, piemēram, pašlaik aktuālā iecere attīstīt akvakultūru, piesārņojums ar dažādiem plastmasas iepakojumiem, svešo agresīvo sugu nokļūšana Baltijas jūrā ar kuģu balastūdeņiem, Latvijā nesakārtots jautājums ir par kuģu notekūdeņiem. Joprojām nav apzināts piesārņojums, kuru rada pēc Otrā pasaules kara nogremdētie ķīmiskie ieroči.

"Ir parādījies jauns piesārņojuma veids, kas ir radies no mūsu pārticības," uzvēra Vides aizsardzības kluba (VAK) viceprezidente Elita Kalniņa. 

Akcijas organizatori uzsver, lūgšanas nozīme ir arī mudināt uzņemties atbildību par savu rīcību un mērķtiecīgi darboties, lai glābtu jūru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti