Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Karostā jau trešo reizi nedēļas laikā uz ielas atrasts dzīvsudrabs

Dienas ziņas

Bažas par iespējamām izmaiņām dzemdību nodaļas darbā

Lubāna ezerā maluzvejnieku arvien mazāk

Lubāna ezerā konstatē pārkāpumus pīļu medībās – mednieki bruņojušies «kā uz karu»

Latgales lielākajos ezeros pēdējos gados novērots mazāks maluzvejnieku skaits. Arī šonedēļ reidā pa Lubāna ezeru vienīgais atklātais pārkāpums ir administratīvo noteikumu neievērošana, turklāt nevis zvejniecībā, bet pīļu medniecībā.

Reids pa lielāko Latvijas ezeru – Lubānu – šoreiz notika neierasti vēlu – ap pusdienlaiku. Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) inspektori apsekoja ūdeņus apkārt Akmeņsalai. Visiem zvejniekiem un makšķerniekiem dokumenti bija kārtībā un gūtais loms atbilda aizsargājamās teritorijas prasībām.

Maluzvejnieku gadu no gada kļūst arvien mazāk. To ietekmē aktīvs kontrolējošo iestāžu darbs, gan arī pašu zvejnieku vērīgā acs.

"Paši zvejnieki arī pēdējos gados jau jūtās kā saimnieki. Arī paši pieskata ezeru. Arī no mūsu puses kontrole, regulāra kontrole. It sevišķi pavasara pusē un tagad rudens periodā, kad tā zivs vairāk dodas no seklumiem uz dziļākām vietām," klāstīja DAP Dabas aizsardzības vecākais speciālists Dainis Tučs.

To, ka likumpārkāpēju vairs nav tik daudz kā pērn, apstiprina arī sastaptie zvejnieki.

Jau mēnesi rit pīļu medību sezona, un šajā reidā pamanīti divi niedrēs noslēpušies mednieki no Ikšķiles puses. Vīri pīles medīja dabas liegumā "Lubāna mitrājs" un ir pārkāpuši divus mitrāja individuālos aizsardzības un izmantošanas noteikumus: laivai atļauto desmit vietā ir 20 zirgspēku motors, kā arī līdzi paņemta svina munīcija.

Uz DAP norādi, ka mednieki nobruņojušies "kā uz karu", viņi atrauca: "Tā jau teica, ka te esot ļoti daudz pīļu."

Joks pa jokam, bet paskaidrojumus bija jāraksta, kam sekos arī adminstratīvais sods. Sabirušu svina munīciju putni var noturēt par barību, un tā piesārņo apkārtējo vidi.

Lielākoties pārkāpumi Lubāna ezera teritorijā konstatēti zvejnieku un mednieku neuzmanības vai nezināšanas dēļ. Tāpēc DAP aicina zvejas un medību entuziastus sekot līdzi izmaiņām likumos. Turklāt turpmāk kontrolējošie reidi Lubāna un Rāznas ezeros gaidāmi arī brīvdienās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt