LU Botāniskajā dārzā sākušas ziedēt magnolijas

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā pamazām plaukst magnolijas. To zari ir pilni ar lieliem, pelīšu pelēkiem, pūkainiem pumpuriem, kuriem atveroties, parādās daiļi, balti ziedi. LU Botāniskajā dārzā ir lielākā magnoliju kolekcija Latvijā.

Pašlaik ziedus ver Magnolia x loebneri, Magnolia kobus ‘Borealis’ un Magnolia stellata. Tās visas ir Āzijas izcelsmes magnolijas un zied, pirms izplaukušas lapas - lieliem, baltiem ziediem.

Magnolijas ir salīdzinoši senas izcelsmes augi, par ko liecina vienkāršā zieda uzbūve. Dabā tās aug Dienvidāzijā un Amerikā, galvenokārt tropos un subtropos. Koki ir ļoti dekoratīvi ar lieliem, izteiksmīgiem ziediem, tāpēc tie ir introducēti arī Eiropā, īpaši tās dienvidu un rietumu daļā, kur ir maigs klimats.

Latvija ir viens no tālākajiem ziemeļu punktiem, kur iespējams audzēt atsevišķas izturīgākās magnolijas. Universitātes Botāniskajā dārzā ir lielākā magnoliju kolekcija Latvijā – 15 dažādas sugas un šķirnes.
 
Pašlaik, esot vēsam laikam, magnolijas plaukst lēnām un var sagaidīt, ka, sākot no šīs nedēļas nogales, zvaigžņu, Lēbnera un Kobus magnolijas ziemeļu varietāte būs apskatāmas visā krāšņumā, jo koki ir līdz pat 50 gadus veci. Iestājoties siltākam laikam, aprīļa nogalē plauks arī pārējās kolekcijā esošās magnolijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti