Londonas zoodārzā notiek ikgadējā dzīvnieku svēršana

Lielbritānijas galvaspilsētas  Londonas Zooloģiskajā dārzā notiek ikgadējā dzīvnieku svēršana. Iegūtā informācija tiek ievietota datu bāzē un palīdz aprūpēt nebrīvē turētos dzīvniekus, kā arī rūpēties par to saglabāšanu brīvā dabā.

“Reizi gadā mēs nosveram visus dzīvniekus un atjaunojam šo informāciju savā datu bāzē. Tā ir zooloģiskās informācijas pārvaldības sistēma - globāla datu bāze, kas mums palīdz šeit aprūpēt dzīvniekus un palīdz saglabāt  tos brīvā dabā visā pasaulē,” stāstīja zoodārza darbinieks Tigs Stabingtons.

Zooloģiskā dārza darbinieki informē, ka tiks nosvērti un mērīti apmēram  200 dzīvnieku sugu pārstāvji, tai skaitā vardes, pingvīni, gorillas un lauvas.

Līdz šim noskaidrots, ka vismazākais iestādes iemītnieks esot lapu griezēja skudra, kuras svaru tomēr esot grūti noteikt, bet lielākais - žirafe Megija, kura sver apmēram 750 kilogramus.

Zoologi norāda, ka, pateicoties iegūtajiem datiem, iespējams noskaidrot, kā dzīvnieki aug. Dati arī palīdz noteikt nepieciešamās barības devas lielumu, bet slimības gadījumā - pareizo medikamentu devu. Zinot, kā zoodārza iemītnieki attīstās, iespējams arī veikt nepieciešamos pasākumus, lai saglabātu attiecīgās sugas pārstāvjus brīvā dabā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti