Dienas ziņas

Bites ienāk pilsētā

Dienas ziņas

Karstums mazo dejotāju mēģinājumiem netraucē

Iedzīvotāji rūpējas par pamestiem dzīvniekiem

Līvānos pamestajiem kaķiem ir sava māja

Pašvaldībām ne vienmēr ir iespēja nodrošināt bezsaimnieku kaķu un suņu uzraudzību, un tad talkā nāk aktīvi sabiedrības pārstāvji. Arī Līvānos ar neatlaidību un projektu konkursā iegūtu pašvaldības finansējumu pērn uzbūvēta pirmā kaķu māja un šogad paredzēts veikt vēl citus darbus.

„Šī ir kaķenīte, ko vienkārši saimnieki nelaiž mājās iekšā. Tā viņa ir spiesta izdzīvot uz ielas,” saka dzīvnieku aizsardzības biedrības „INGATO” vadītāja Inita Klindžāne.

Šis ir tikai viens Līvānu klaiņojošā kaķa stāsts, bet cilvēku ļaunprātīgās rīcības dēļ daudziem mājas mīluļiem ir bijis līdzīgs liktenis. Taču viņiem ir paveicies, ka rūpes par tieši šo kaķu koloniju uzņēmusies Klindžāne. „Šī pagalma kolonijā ir pieci kaķi. Ir pagalmi, kur ir vairāk – stipri vairāk. Tie ir tūkstoši, ja paskaita kopumā,” saka Klindžāne. „Bezatbildīga dzīvnieku paņemšana, tad izlikšana uz ielas. Protams, nesterilizētas kaķenītes turpina vairoties,” viņa piebilst.

Līvānos nav dzīvnieku patversmes. Inita, aizgūstot citu pašvaldību dzīvnieku aizsardzības aktīvistu pieredzi, pagājušajā gadā pašvaldībā iesniedza projektu klaiņojošo kaķu mājas izveidei un dažu kaķeņu sterilizācijai. Šogad atbalstīts jau nākamais projekts teju 700 eiro apmērā 22 kaķeņu sterilizācijai.

„Tā pasaulē tiek atzīta par vishumānāko [metodi]. Tas ir pamats stabilai un veselai kolonijai, jo tiek pārtraukta kaķu vairošanās. Līdz ar to uzlabojas gan kaķeņu, gan visas kolonijas veselības stāvoklis,” norāda Klindžāne.

Projekta īstenotāja uzsver - būtiski arī izglītot sabiedrību, veicinot izpratni veterināros jautājumos, kā arī atgādināt par atbildību, uzņemoties rūpes par mājdzīvniekiem.

Rīgas ielas 30. nama iedzīvotāji, kuru pagalmā izvietota kaķu māja, ir ļoti apmierināti ar situācijas risinājumu, jo klaiņojošie kaķi ir aktuāla problēma visā pilsētā. „Bija liela problēma. Kolīdz uztaisīja operāciju, tā kļuva mierīgāk, un kaķēni pa kāpņu telpām vairs neskraida,” saka Līvānu iedzīvotājs Ēriks. Viņam piekrīt Sandra. „Ir labi, ka ir tā mājiņa. Ideja jau ir ļoti laba (..),” piebilst Sandra.

Lai gan biedrībā viņa darbojas viena pati, vairāki Initas Klindžānes atbalstītāji uzņēmušies rūpes par kaķu barošanu. Tomēr viņa cer, ka drīz vien dzīvnieku aizsardzības biedrībā iesaistīsies arī citi domubiedri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt