Līvānos liela atsaucība apģērba un tekstila nodošanas akcijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Līvānos aprīļa pēdējā nedēļā speciālos konteineros iedzīvotājiem bija iespēja nodot apģērbu un tekstila izstrādājumus. Tas bija sava veida eksperiments, lai vērtētu, kā šī materiāla nodošana un šķirošana darbojas Līvānu pusē. Atsaucība bijusi necerēti liela, pastāstīja Līvānu novada domes Nekustamo īpašumu un vides pārvaldības daļas vadītājas vietniece Gunita Vaivode.

Gunita Vaivode
00:00 / 00:40
Lejuplādēt

„Aktivitāte bija ļoti liela, mēs negaidījām, jo mēs cerējām, ka dienā būs viens, divi konteineri, bet mums gāja pa desmit konteineri dienā. Nedēļas laikā mēs savācām aptuveni 40 kubi, 40 konteineri tekstila un apģērba. Tas, kas tika nodots, viss tika nodots maisiņos, sašķirots un tīrs. Nebija tā, ka būtu pleķains vai slapjš. Šķirojām trijās frakcijās: viens bija tas, kas bija derīgais un tālāk aizies sociālā dienesta klientiem, otrs bija dzīvnieku aizsardzības biedrībai „Ingato” un trešais jau kas aiziet uz Rīgu, uz pārstrādes uzņēmumu,” stāstīja Gunita Vaivode.

Jāpiebilst, ka ir palikuši četri gadi, kuru laikā Eiropas Savienības dalībvalstīm ir obligāti jānodrošina tekstila izstrādājumu dalīta vākšana. Valsts atkritumu apsaimniekošanas plānā paredzēts, ka Latvija apģērba un mājas tekstila šķirošanu varētu uzsākt nevis 2025. gadā, bet jau 2023. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti