Ķepa uz sirds

Akcija «Apsolu no sirds»

Ķepa uz sirds

Aktualitāte

Valda, Cukurs, Žaks un viņu saimniece Linda Mūrniece

Lindas Mūrnieces mīluļu koalīcija - Valdis, Cukurs un Žaks

Ja valsti vadītu mūsu mīluļi, problēmu nebūtu. Bijusī iekšlietu ministre Linda Mūrniece savu koalīciju ir nokomplektējusi –  viņas mājās valdības grožus tur kaķis Valdis, likumus iesaka Cukurs, bet visu spīkeru spīkers ir papagailis Žaks.

Viesnīcas “Hotel Roma” vadītāja Linda Mūrniece uz lielo politiku šobrīd skatās no malas. Vilinājuma atgriezties nav nekāda. Atskatoties uz piedzīvoto laiku ministres amatā, skaidrs ir viens – no uzticības līdz nodevībai ir vien daži soļi. 

"Tie cilvēki arī tad, kad man slikti politikā gāja, pat nemēģināja palīdzēt, pat nemēģināja atbalstīt, ieteikt vai ar padomu nākt palīgā, kas man būtu noderējis," atceras Mūrniece. "Viņi vēl pēc tam pasaka, "kas tu esi vispār", un tāpēc daži labi joprojām sēž politikā un nosēdējuši jau cik daudzus gadus, izvairoties no tiem, kuri nav ērti." 

Lindai visus šos gadus klāt ir bijis Valdis. Jā, viņš ir sēdējis klēpī arī toreizējam ministru prezidentam Valdim Dombrovskim. Un četrkājainajam Valdim vienmēr ir viedoklis.

Valdis

"Valdim ir tāds īpašs raksturs, viņš nav tāds parastais kaķītis, viņam ir pretenzijas pret daudzām lietām, pret to, ka es braucu prom, ka es par ilgu neesmu mājās, nu, viņam ir savi noteikumi, kuri cilvēkiem jāievēro," atzīst Linda. 

Melnais Valdis nav dzimis aristokrāts – viņš dzīvē “izsities” pats. Astoņus gadus vecais kaķis paņemts no ielas, vēl būdams pavisam mazs. Diemžēl skarbais dzīves sākums radījis sekas dzīvnieka organismam – Valdis bieži slimo. Šopavasar pat šķitis, ka Valdis var arī neizdzīvot, un visa ģimene sēdēja naktī un raudāja, gaidot, kas slimnīcā ar viņu notiek.

"Kā saka, kaķim ir deviņas dzīvības, tad viņam vēl kādas piecas palikušas," aplēš saimniece. 

Cukurs

Visu raižu iemels, kā izrādās, bija jaunā kaķenīte vārdā Cukurs. Ja sākumā Valdis viņu pieņēma kā savu bērnu, tad pieaugot Cukuriņš kaķim radīja stresu. Viena kaite pēc otras, un Valdi nācās operēt. Pēc operācijas viņš sācis Cukuru neieredzēt. "Laikam saprata, ka problēma ir Cukurā," saka Linda. "Apmēram divu mēnešu laikā mēs dabūjām Valdi atpakaļ pie dzīvības, un tagad viņi viens bez otra īsti vairs neiztiek."

Valdis vienmēr ir blakus Lindai, arī brīžos, kad nākas paraudāt, saķert galvu un domāt, ka viss ir bezcerīgi. Tomēr vislabāk kaķis prot ieklausīties. "Man ir ļoti būtiski sarunāties un daudz, ja neviena mājās nav, nu ko man darīt, es runājos ar Valdi, piemēram, es viņam visu ko stāstu un prasu viedokli. Es pat pieņemu, ka Valdis tiešām saprot, viņš pirmkārt ir pieredzējis, viņš visu par politiku, es domāju, zina, mājās ir redzējis tik daudz politiķus, kā neviens kaķis droši vien," smejas Mūrniece.

Žaks

Kaķi gan nav vienīgie Lindas diskusiju biedri. Savas domas ir arī Žakam – pusotru gadu vecam papagailim, kura saimniece ir Lindas meita. Žaks ir otrais putns – diemžēl viņa priekšteci Žako piemeklēja smags liktenis.

"Mēs daudz lasījām par to putnu un interesējāmies, laikus sākām skatīties, ka ar viņu kaut kas nav kārtībā, jo viņš negribēja daudz runāt, bija ļoti bailīgs, agresīvs," atceras Mūrniece. "Mēs aizvedām viņu uz zooloģisko dārzu, jo kur gan vēl lai meklētu eksotisko putnu ekspertu, un ārste mums pateica, ka viņš tēlo."

Tomēr putnam palika tikai sliktāk. Žako apskatīja vēl viens ārsts, un šoreiz ziņas nebija tik iepriecinošas. Daktere pateica, ka putns mirst. "Ja mēs viņu būtu aizveduši tad, kad vedām uz zooloģisko dārzu, viņu vēl varētu izglābt," stāsta Linda. "Mans bērns pats putnam špricēja zāles vairākas reizes dienā, mēs viņu elpinājām, visu, ko daktere bija izrakstījusi, mēs viņu elpinājām ar tādu aparātu, nebija lietas, ko mēs nemēģinājām izdarīt..."

Žako Mūrnieces ģimenē nodzīvoja vien gadu. Taču putna klātbūtnes tik ļoti pietrūka... Mājas tika dotas jaunam papagailim. Žaka ikdienas rutīnā ir vārdu mācīšanās, frāžu atkārtošana un skaņas vingrinājumi. "Viņš atpazīst kaķus, ienāk Cukurs, viņš saka "Cukuriiiņ" dīvainā balsī," novērojusi Mūrniece. "Vienreiz draudzene bija atnākusi, mēs kaut ko intensīvi apspriedām, viņš sēdēja savā būrītī un tā skatījās uz mums, skatījās un beigās teica: "Es neko nesaprotu". Nedomāju, ka viņš to domāja tās sarunas kontekstā, viņš vienkārši tajā brīdī izmeta frāzes, kuras dzirdējis, un sanāk, ka tieši laikā."

Putns un divi kaķi – izklausās pēc medījuma un mednieku attiecībām. Linda gan ir droša, ka šajās mājās savstarpējas cieņas ir krietni vairāk nekā politikā… "Gan putns saprot, ka tas ir dzīvnieks, kuru nevajag apēst, saplēst vai sakost, un kaķis saprot, ka tas viņam draugs, kopā dzīvo, viņi ļoti kopā viens ar otru, kaut kā respektē," viņa saka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti