Dienas ziņas

Vīri no autoservisiem ziedo Bērnu slimnīcai

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Limbažu novadā pavairo zivju resursus

Limbažu novadā Lādes ezerā ielaiž tūkstošiem zandartu mazuļu

Trešdien, 10.oktobrī,  vienā no Limbažu novada lielākajiem ezeriem, Lādes ezerā, ielaisti zandartu mazuļi. Limbažos zivju resursi tiek pavairoti regulāri, bet novadā vērtē, ka precīzi situāciju ezeros var noskaidrot, izstrādājot ezera ekspluatācijas plānu, kad savus secinājumus un ieteikumus izvirza speciālisti.    

Lādes ezera apsaimniekošanas biedrības pārstāvis Jānis Martinsons skaita zandartu mazuļus, lai izrēķinātu, cik tad katra mazā zivtiņa sver. Vidēji 3 gramus. Kopumā Lādes ezerā šosezon plāno ielaist 24 000 zandartu mazuļu, trešdien no Rūjas zivju audzētavas atvesti 14 500.

 “Ir zandarti iekšā, ir līdakas iekšā, bet nu šī vasara ir tāda.. Karstumā zivis īpaši aktīvas nebija,” stāsta Jānis Martinsons.

Jautāts par lomu rekordiem šajā ezerā, viņš atminas, ka “zandarts ir bijis 9,8 kilogrami, tas ir smuks zandarts”, noķerts aptuveni pirms pieciem gadiem.

“Maijā viņi nārsto, un no tā laika viņi tādi te arī ir izauguši līdz šim laikam. Zandartam īpaši nepatiks, ja dūņaini ezeri. Bet nu te jau izskatās šis ezers tāds piemērots zandartiem,” atzīts zivkopis Ivo Zēmelis.

“It kā uz lomu kādi četri gadi droši vien apmēram arī paiet. Nu, tas ir atkarībā, ar kādu barības bāzi, tā kā šajā ezerā barības bāze ir ļoti laba, vajadzētu būt,” spriež Martinsons.

Pērn šajā ezerā ielaisti arī vēdzeļu mazuļi, zivju resursi šogad papildināti arī citos Limbažu novada ezeros. Lielezeram izstrādāts arī ezera ekspluatācijas plāns.

 Limbažu novada pašvaldības aģentūras “ALDA” ( „Aģentūra Lielezera un Dūņezera apsaimniekošanai”) direktors Jānis Remess stāsta, ka, viņaprāt, “vajadzētu arī šeit izstrādāt jaunu ekspluatācijas plānu, lai varētu izvērtēt precīzi, kādas zivis laist iekšā”.

“Tad praktiski pa visu ezeru tiek likti tīkli dažādos dziļumos, dažādu acu izmēros, tad pēc tā arī var saprast, kādas zivis ir, kuras ir mazāk palikušas, kuras ir vairāk. Tas ir ļoti nepieciešams, arī apsaimniekojot ūdenstilpni, tas ir viens no tādiem kritērijiem, ko vajadzētu arī ņemt vērā un, protams, arī skatīties, kāda ir barības bāze, zinātnieki to izpēta un dod informāciju. Tad arī apsaimniekotājam ir ļoti vienkārši darboties,” saka Remess.

Ja līdaku mazuļi ezeros tiek ielaisti jau vasaras beigās, tad šis laiks īpaši piemērots zandartiem. Limbažos teic, ka labvēlīgs laiks zandartu ielaišanai ezerā būs vēl līdz mēneša beigām, pēc tam varētu būt pārāk auksts.

Limbažu novada ezeru apsaimniekotāji šādā veidā cer saglabāt zivju resursus, kas dabiskā veidā ezeros ātri neatjaunojas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti