Līgatnes dabas takās Rūķis vadīs pārgājienu tumsā

Sestdien, 17. decembrī, plkst.18 Līgatnes dabas takās notiks vakara pārgājiens "Satiec zvērus tumsā".

Pasākumā būs iespēja satikt Līgatnes meža Rūķi un viņa vadībā doties pastaigā pa Līgatnes dabas takām un apciemot tos dzīvniekus, kas tumsā neguļ - pūces, lūšus, mežacūkas un citus. Tumsā redzētais būs pārsteigums!

Lai gan cilvēkiem, tumsai iestājoties, gribas patverties savos mājokļos, daudzi dzīvnieki tieši šajā laikā sarosās, izlien no migām un slēptuvēm, uzsāk barības meklēšanu.  Tāpēc diennakts tumšajā laikā dzīvnieku pasauli var ieraudzīt pavisam jaunā, līdz šim neiepazītā veidolā – aktīvu, rosīgu, dažādu skaņu piepildītu.

“Pašlaik dabas un dzīvnieku iepazīšanai tumsā ir īpaši labvēlīgs laiks, jo dienas sarāvušās pavisam īsas, tumsa iestājas gana laicīgi, lai arī mazākie interesenti varētu piedalīties nakts pārgājienā. Turklāt koki un krūmi ir nometuši lapas, atsedzot daudz slēpņu un ļaujot mums vieglāk ieraudzīt dzīvniekus,” norises laika izvēli komentē DAP Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange.

Čaklā Rūķa Ziemassvētku gaidīšanas darbnīcā varēs izgatavot eglītes rotājumus un piedalīties eglītes rotāšanā, kā arī baudīt karsto Rūķīša tēju.

Pārgājiena sākums pie Līgatnes dabas taku informācijas centra. Līdzi jāņem kabatas lukturītis un laika apstākļiem un pastaigai dabā piemērots apģērbs.

Pasākumu organizē Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Līgatnes novada pašvaldības aģentūru "Līgatnes novada kultūras un tūrisma centrs".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti