Pēcpusdiena

Attīrīs Gaujas pietekas taimiņu un foreļu dabisko atjaunošanās spēju uzlabošanai

Pēcpusdiena

Turpina izstrādāt un pielāgot vakcīnas pret Covid-19 un pērtiķu bakām

Līgatnes dabas takās vāveres tikušas pie jaunas mājas

Līgatnes dabas takās atklāta vāveru rezidence

Līgatnes dabas taku kuplastes – Čita, Tomiņa un Rižiks – ir pārcēlušās uz jaunu mītni – nesen uzcelto Vāveru māju. Jaunuzceltā māja atrodas apmeklētāju pastaigu maršruta sākumā, tādēļ turpmāk vāveres būs pirmie dzīvnieki, kas sagaidīs apmeklētājus, vēstīja Līgatnes dabas taku pārstāvji.

Līgatnes dabas takās skaidroja, ka jaunajā mītnē vāverēm ir pieejama daudzveidīga dzīves telpa ar dabīgiem augiem, kāpelēšanas iespējām, ko tās īpaši novērtē, kā arī vairākas slēptuves un dobumi, kuros vāveres iekārtojušas savas migas.

Latvijā vāveres ir sastopamas ne tikai mežos, bet arī pilsētu parkos, dārzos, kapsētās un citos lielākos apstādījumos. Īpašu priekšroku kuplastes dod skujkoku un jauktu koku mežiem tur pieejamo čiekuru un dažādu sēklu dēļ. Līgatnes dabas takas ir vāveru iecienīta vieta, šeit mīt arī daudzas savvaļas vāveres, kuru ikdienas gaitas apmeklētāji var vērot pastaigu laikā.

Vāveru mājas iemītniece.

Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange pauda pateicību apmeklētājiem, jo

vāveru mītne izveidota par ienākumiem, kas gūti no biļešu pārdošanas.

"Visas trīs vāveres uz Līgatnes dabas takām atvestas no dažādām Latvijas pusēm kā mazi vāverēni, kas bija nokļuvuši bezpalīdzīgā stāvoklī vai palikuši bez vecāku aprūpes. Šobrīd tās ir izaugušas par ņiprām vāverēm, kuras apmeklētājiem būs ērti apskatāmas caur jaunās mītnes plašo skatlogu, netraucējot to privātumam," viņa skaidroja.

KONTEKSTS:

Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takas izveidotas 1975. gadā mežainām gravām bagātā apvidū, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar Latvijā dzīvojošo savvaļas dzīvnieku sugām, dabas daudzveidību un dabas aizsardzības nepieciešamību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt