Dienas ziņas

Nometnē «Sūpluok» meklē latgalisko aicinājumu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pazudušais ķengurēns Sidnejs joprojām nav atradies

Liepājas apkārtnē pazudušais ķengurēns Sidnejs joprojām nav atrasts

Pirms vairāk nekā mēneša no Liepājas apkārtnes mini zoodārza “Atomi” izmukušais valabija ķengurēns Sidnejs joprojām nav atrasts, ziņoja zoodārza vadība.

Dzīvnieks pirms divām nedēļām it kā esot manīts pārvietojamies pa Karostas mikrorajona tuvumā esošas skolas teritoriju, taču kopš tā laika visas ziņas ir apsīkušas.

Zoodārza saimnieki pagaidām gan neatmet cerības atrast Sidneju, jo domā, ka, tuvojoties aukstajam laikam, dzīvnieks meklēs patvērumu un barību apdzīvotās vietās. 

Mini zoodārza “Atomi” līdzīpašniece Svetlana Paškovska stāstīja, ka aptuveni mēnesi, kopš 70 cm garais valabija ķengurēns Sidnejs aizmuka no sava aploka, nācās saskarties ar simtiem iedzīvotāju zvanu par it kā pamanīto dzīvnieku –  tad Liepājas jūrmalas parkā, tad otrā pilsētas galā – Karostas kanāla tuvumā. Pēc šīm visbiežāk diennakts tumšajā laikā saņemtajām ziņām zoodārza saimnieki, bruņojušies ar tīkliem un barību, devās meklēt ķenguru, taču katru reizi pēc negulētas nakts nācās braukt mājās ar vilšanās sajūtu.

“Divas nedēļas [ziņas], kurām var ticēt, noteikti nav. Ziņas ir daudz, dažādas, pa nakti braucam meklēt, bet diemžēl tās pārsvarā izrādās stirnas. Ziņu nav, bet cerības ir. Ceram, ka Sidnejs atradīsies. Pirmajā nedēļā [ķengurēna māte] sēdēja pie vārtiņiem. Protams, ka ēd, dzer, un es domāju, ka gaida. Katru reizi, kad eju barot, cenšos viņai izstāstīt jaunumus –   gan jau, gan jau atradīsim,” stāstīja zoodārza līdzīpašniece.

Paškovska cer, ka, tuvojoties aukstajiem laika apstākļiem, ķengurs sāks meklēt patvērumu apdzīvotās vietās – kādā šķūnī vai lauku klētī.

Pēc Rīgas zooloģiskā dārza pārstāvju vārdiem, šāds variants ir ļoti iespējams, taču, ja ķenguru nenomedī kāds plēsējs, viņš varot izdzīvot pat ziemā, ar noteikumu, ka temperatūra saglabājas nedaudz zem nulles atzīmes.

“Pirms vairākiem gadiem bija gadījums, kad Iecavas pusē viens rudpelēkais valabijs bija izmucis no vietējā zoodārza. Tad bija krietni mīnusi  -25 grādi. Viņš nakšņot bija izdomājis tuvējās mājās, aizvējā, drošībā. Tur viņu arī atrada. Ķengurs ir diezgan sarežģīts “pasākums”, zaļā pļavā daži cilvēki viņu noķert nevarēs. Viņš skries projām, tā būtu bezjēdzīga dzenāšana, tikai pastiprinot mācību, ka cilvēks ir tas sliktais,” skaidroja Rīgas zooloģiskā dārza runasvīrs Māris Lielkalns.

Lielkalns uzskata, ka ķenguru būtu iespējams noķert, ja dzīvnieks atrastos no vismaz trīs pusēm nožogotā zonā. Ja valabijs pamanīts atklātā teritorijā, nebūtu ieteicams viņam iešaut miegazāles, jo to 8–10 minūšu laikā, kamēr tās iedarbotos, dzīvnieks var aizmukt, izdarīt neprognozējamas lietas un pat iet bojā.

Nesaņemot konkrētus foto uzņēmumus un drošas ziņas, vismaz pagaidām ķengurēna masveida meklēšanu saimnieki neorganizēs, bet, ieraugot ķengurēnu, iedzīvotāji aicināti ziņot zoodārzam "Atomi" pa tālruņa numuru 25560040 vai policijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt