Dienas ziņas

Kuldīgas novadā aizvada «Meža ABC»

Dienas ziņas

Naudu meklē jau trešā darba grupa

Beigusies nolietoto elektropreču vākšanas akcija

Liepājas 5. vidusskola iegūst pirmo vietu nolietoto elektropreču vākšanas akcijā

Noskaidroti uzvarētāji nolietoto elektropreču vākšanas akcijā, kurā piedalījās Lejaskurzemes izglītības iestādes. Pirmo vietu 15 izglītības iestāžu konkurencē ieguvusi Liepājas 5. vidusskola. Akcija tiek rīkota jau septīto gadu, un šoreiz savākti vairāk nekā 3600 nolietotu elektropreču.

Akcijas "Štepseles ceļojums" rīkotāji otrdien, 16. maijā, no rīta apmeklēja 2. vietas ieguvēju – Rucavas novada Sikšņu pamatskolu, kuras 50 skolēni ar radu un kaimiņu palīdzību nepilna mēneša laikā savākuši 233 nolietotas elektropreces.

Visvairāk savākts televizoru, datoru monitoru un ledusskapju. Otrdien tos aizveda uz atkritumu apsaimniekošanas poligonu "Ķīvītes", kas elektroierīces nodos tālākai pārstrādei.

"Šī ir iespēja rajona iedzīvotājiem, kuriem nav atkritumu pieņemšanas laukumu. Ar skolas palīdzību to var izdarīt, un tā tas arī notiek," teica SIA " Liepājas RAS" jaunākā vides pārvaldības speciāliste Laima Lapiņa.

To, ka nolietotās elektroierīces nedrīkst izmest kopā ar sadzīves atkritumiem, lai nenodarītu kaitējumu dabai, lielākoties saproti visi.

"Pieredze rāda, ka kopējā atkritumu plūsmā nonāk arī bīstamie atkritumi. Kad runājam par vides jautājumiem, īpaši ar jauno paaudzi, izpratne ir lieliska," atzina SIA "Liepājas RAS" vides pārvaldības speciāliste Zane Siksna.

Liepājas un tuvējo  novadu iedzīvotāji gan pamanījuši, ka kaut vai Lielās talkas laikā mežā izmestus televizorus un ledusskapjus atrod daudz retāk nekā pirms kādiem desmit gadiem.

Atkritumu poligona darbinieki atgādina, ka elektropreces utilizācijai no iedzīvotājiem tiek pieņemtas bez maksas arī ārpus "Štepseles ceļojumam" līdzīgu akciju norisei. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti