Liepājā jau mēnesi savvaļā mīt Krāmera papagailis

Aizvadītajās brīvdienās Liepājā atkal manīts Krāmera papagailis, vēsta portāls latvijasputni.lv.

Eksotisko putnu Liepājā, Baznīcas ielā, pamanījis Aivis Karzons un vēl citi putnu vērotāji. Pirmo reizi par šo putnu ziņas saņemtas 15. novembrī, un zināms, ka tas Liepājā savvaļā dzīvo jau aptuveni mēnesi.

Nav zināms, kā putns Liepājā nokļuvis, taču, visticamāk, tas ir mājdzīvnieks, kas izkļuvis no nebrīves un veiksmīgi izdzīvo savvaļā.

Citur pasaulē ir daudz gadījumu, kad eksotiski putni un dzīvnieki izsprūk savvaļā un ne tikai izdzīvo, bet sāk vairoties. Papagaiļu kolonijas radušās, piemēram, Beļģijas galvaspilsētas Briseles parkos. Atbildīgās valsts iestādes lēš, ka Briselē varētu būt ap desmit tūkstoš papagaiļu.

Saistītie raksti
2 komentāri
Anonīms lietotājs 25068
Amsterdamā šo papagaiļu lidinās 50.000. Viņiem auksti laikapstakļi šķiet nav problēma un šie putni nav nekādi stulbi baloži, ir savs raksturiņš. Mājdzīvnieks hahaha, nedomāju gan. Cilvēks ir mājdzīvnieks, bet šie putni nav nekādi mājdzīvnieki.
Anonīms lietotājs 2145
Ja reiz šis eksotiskais radījums ir spējis veselu mēnesi izdzīvot šajā nemīlīgajā rudenī, tad viņam jāpiešķir Latvijas goda pilsoņa statuss un pensija (ja līdz tai izdzīvos) vismaz minimālās algas apmērā. + Turpmāk bēgļu kvotu vietā Latvijai jānodrošina citu līdzīgu Krāmera papagaiļu sugas īpatņu izvietošana Muceniekos un citās tamlīdzīgās uzturēšanās vietās. Minimālā kvota Latvijai - vismaz 50 papagaiļu gadā. Nodrošināsim visus uzturlīdzekļus un vairošanās iespējas ar Ķekavas vistām.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti