Rīta Panorāma

Krievijā tiesā žurnālisti – pretkara aktīvisti

Rīta Panorāma

Pludmales glābēji nav aukles

ASV pavairo apdraudētos lielos skudrulāčus

Lielie skudrulāči Amerikas savvaļā strauji izzūd

Ziemeļfloridas Savvaļas dzīvnieku centrā Amerikas Savienotajā Valstīs ieradies jauns iemītnieks – lielais skudrulācis. Viens no projekta mērķiem ir nebrīvē pavairot šos unikālos un apdraudētos faunas pārstāvjus.

"Diemžēl tie ir vieni no visvairāk apdraudētajiem zīdītājiem Centrālamerikā un Dienvidamerikā. Tie jau ir izmiruši vairākās Centrālamerikas valstīs, un tas ir ļoti skumji.

Tāpēc mēs jūtamies ļoti laimīgi, ka mums ir šis dzīvnieks. Šī ir patiešām unikāla, reta suga," sacīja centra pārstāvis Raians Deivids Reins.

Skudrulācis izaudzēts nebrīvē Gajanā, pagājušajā nedēļā tas ieradās centrā un jau labi iejuties jaunajos apstākļos. Nākotnē skudrulāču puisim plānots atrast piemērotu draudzeni, lai sagaidītu mazuļus. Centrā saņemtais īpatnis ir vienu metru un 70 centimetrus garš, bet izaugot var pat pārsniegt divu metru garumu. Savukārt nespeciālistiem lielāko interesi izraisīs dzīvnieka izskats, jo tas patiešām ir eksotisks un neparasts.

Šie dzīvnieki ir arī citos ASV zooloģiskajos dārzos, taču veiksmīgai pavairošanai nebrīvē nepieciešams radīt vairākas populācijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti