Rīta Panorāma

Turpinās diskusijas par rietumvalstu tanku piegādi Ukrainai

Rīta Panorāma

Gaida pieteikumus 2022. gada vārdam, nevārdam un spārnotajam teicienam

Lielbritānijā veiksmīgi atjauno lielo sīgu populāciju

Lielbritānijā veiksmīgi atjauno lielo sīgu populāciju

Britu salās medību dēļ lielās sīgas izzuda 19. gadsimta pirmajā pusē. Pateicoties zinātnieku pūliņiem, Viltšīras grāfistē valsts dienvidu daļā savvaļā jau dzīvo neliela krāšņo putnu grupa.

"Šis ir liels veiksmes stāsts. Liela daļa no šīs grupas ir Viltšīrā izauguši, Viltšīrā izšķīlušies un vecāku uzaudzināti. Es domāju, ka tie ir īsti savvaļas putni. Un man ir liels prieks tos redzēt," pauda ornitologs Deivs Voterss.

Lielo sīgu tēviņi ir smagākie lidojošie putni Eiropā, un to svars var sasniegt 22 kilogramus. Britu salās medību dēļ tie izzuda jau 19. gadsimta pirmajā pusē, un "atgriešanās" bija iespējama, pateicoties īpašai programmai vairāk nekā 20 gadu garumā.

Voterss un brīvprātīgie putnu mazuļus un olas sākotnēji ieguva Krievijā vietās, kur to dzīvi apdraudēja saimnieciskā darbība. Vēlāk tika uzsākta sadarbība ar Spāniju, kur ir lielākā sīgu populācija Eiropā un kur to skaits pieaug.

Populācijas atjaunošana bija ļoti sarežģīta, un pirmās veiksmes mijā ar neveiksmēm, kad uz vietas izperētie putnēni aizgāja bojā. Tomēr patlaban Viltšīrā mīt jau apmēram 100 putni, un pagājušajā gadā atrasts rekordliels ligzdu skaits, tāpēc speciālisti cer, ka izveidojusies stabila  lielo sīgu populācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti