Rīta Panorāma

Telefonintervija ar VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieku Normundu Krapsi

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Māri Možvillo

Intervija ar Lielās talkas vadītāju un organizatori Vitu Jaunzemi

Lielās talkas vadītāja: Talka ir kā pote pret «mēslošanas vīrusu»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Sestdien, 24. aprīlī, Latvijā notiks Lielā talka. Epidemioloģisku apsvērumu dēļ iedzīvotāji aicināti talkot vienatnē vai savas mājsaimniecības ietvaros. Runājot līdzībās ar pašreiz pasauli pārņēmušo vīrusu un vakcināciju, Lielās talkas vadītāja un organizatore Vita Jaunzeme pauda, ka "pret mēslošanas vīrusu, kas reāli ir kā vīruss, talka ir kā brīvprātīga pote".

Šobrīd pieteiktas vairāk nekā 800 talkošanas vietas. Pielāgojoties pandēmijas situācijai, Lielās talkas organizatori jau otro gadu rīko pasākumu solo, duo un ģimenes talku formātā. Tomēr, kā norādīja Vita Jaunzeme, valstī šobrīd atļauts pulcēties līdz 10 cilvēkiem, kas nozīmē, ka talkošana nelielās grupās arī ir iespējama.

"Šogad nācām pretī solo talkotājiem, un visos veikalos "Maxima" ir pieejami bezmaksas talkas maisi. Tie ir apmēram 100 tūkstoši maisu," sacīja Lielās talkas vadītāja, aicinot ikvienu doties dabā un savākt kaut pusmaisu atkritumu.

"Šī sajūta, ka mēs katrs kaut ko iedodam dabai, manuprāt, ir ļoti svarīga," sacīja talkas organizatore.

Lielās talkas organizatore aicināja talkotājus atzīmēties kartēs, kas pieejamas Lielās talkas mājaslapā, kā arī piepildītos atkritumu maisus atstāt tuvākajā oficiālajā talkošanas vietā, lai tie tiktu savākti.

"Tas, ka ir jāpārstāj saindēt daba, manuprāt, ir pašsaprotami, jo mūsu imunitāte ir atkarīga no dabas veselības, un cilvēkiem tas būtu jāatceras," uzsvēra Vita Jaunzeme.

Cilvēki ir aicināti piedalīties arī "Ideju talkā" un dalīties ar pārdomām, kā Latviju padarīt zaļāku un mūsu darbības ilgtspējīgākas. Vita Jaunzeme skaidroja, ka projektā "Ideju talka" var iesniegt arī utopiskas un šķietami nereālas idejas, kā uzlabot dzīvi uz mūsu planētas. "Šīs idejas var krāties, un varbūt kādam var rasties ideja to patiešām realizēt," pauda Lielās talkas organizatore, uzsverot, ka svarīgākais, lai cilvēkiem veidotos vizuāla vīzija, kur planēta un Latvija virzās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti